Dursen Özalemdar

Dursen Özalemdar

NOEL BABANIZ

A+A-

1925 yılında çıkartılan bir kanunla şu anda kullandığımız MİLADİ takvime (Gregoryan), Kilise esasına dayalı takvime geçirilmiş olmamız, Bu takvimin bir evvelki Papa’ca kutlanan günün doğru olmadığı 6-7 yıl gibi bir hata olduğu açıklamasına rağmen, İlgililerin konuya önem vermemesi, ne mana ifade ediyor.  Ret ettiğimiz birçok tarihi ve İnanç değerlerimiz gibi, bu konudaki kabülümüzünde dini ve milli geleneklerimize uymadığıdır.

 Sömürücü, Emperyalist  ,  Kapitalist batı  kendi çizdiği portreler ile, kendini tanımlarken,  bu yüzlerden hangisi ni gördüğümüz önemi bizi ilgilendirmektedir.

Milletimizi ilk etapta dinsiz,  Müslümanları Mümin’siz yaparak, birlik ve beraberliğimizi bozmak için yıllardır gayret gösteren, dış ve iç düşmanların, kat ettikleri mesafeler bugün toplumumuzun MEDENİLEŞTİK aldatmacası ile nice olumsuzluklara görülmektedir.

Kumarı Millileştirerek, toplumu hayallere yönlendiren bir zihniyetin, ülkemize onlarca yıldır içine soktuğu handikaplar yaşanmıştır. Taklitçiliği en önemli bir mesele haline getirerek, kendi kimliğini inkar eden, İnançlarını anlayamaz hale gelen, insan tiplerinin, Müslüman olarak, Papaz’a ,NOEL babaya özenmesi bunun açık göstergesi değimli ?

    

Yıllardır beynimizi yıkayan, NOEL BABA hikâyeleri arkasındaki MİSYONER faaliyetlerini göremeyenler, ya KÖR ya SAĞIR veya HAİN’ dirler.

Ticaret yapacağız diye, dükkânlarını Hıristiyanlaştıranlar, Çam, Çan, külah ve çeşitli şakra banlıkları ortaya dökenlerin, bu güne ÖZEL ÖNEM verenlerin, kutlatan ve kutlayanların TV. Programları düzenleyerek insanlarımızı teşvik edenlerin, Piyango, Kumar ve İçkiye teşvik edenlerin, sorumluluklarının yanı sıra, MİLLİLİKTEN nasipleri nin olamayacağıdır.

Batılı’nın yine kendi resmettiği, Şeytani gerçek görüntülü Noel baba resmi ile, Sevimli resmedilen aldatıcı Noel baba nın, ancak sömürücülüğün simgesi olduğudur.

Antalya, Demre’deki  Papaz Nikola ya ,Noel baba denilirken , tarih öncesinde bir Korsan olduğunu, gemileri soyduğunu, Tüccarların mallarına el koyduğu, tarihi gerçekler iken, sadece bizim adamlarımızın bilmemezlikten gelmesinin ’ de,milletimizi batılaştırma politikasının bir faaliyeti olarak yorumlanabildiğidir.  

Her hali ile bir imtihan yeri olan Dünya hayatındaki tercihlerimizin, önemli bir notlandırılması olan bu tip günlerde, Şeytana uyanlarla, Rahmana tabi olanların tercihlerini ortaya koyacakları bu günde, kendini ve ailesini koruyabilenlere ne mutlu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.