1. YAZARLAR

  2. Dursen Özalemdar

  3. İÇKİ + ŞEYTAN
Dursen Özalemdar

Dursen Özalemdar

İÇKİ + ŞEYTAN

A+A-

TEFEKKÜR

Dursen Özalemdar

 

İÇKİ + ŞEYTAN

 

Her kötülüğün başı, İnsan ve Cin’lerin dünya üzerindeki imtihanında, aldatıcı, iğfal edici, inkâriyetçi, her türlü kötülük ve alçaklığın önderi olan Şeytan, İÇKİ denen, insan aklını ve iradesini dumura uğratan, Fitneyi kendine malzeme edinmiştir.

 

Şeytan’ın Cennette iken aldattığı Hz. Âdem ve Havva anamızı hasedinden Cennet’ten çıkartılmasına sebebiyet verirken. Hz. Adem (a.s.) oğulları Habil ve Kabil olayında, Kabil’in kardeşini öldürmesi, Kabil’in yurdunu terk etmesi ve Yemen tarafına gitme olayında, Şeytan’ın Kabil’e, İçki yapılmasını öğretisi, Her fenalığın başı olan İçki’lerin insanların yoldan çıkma basamaklarının ilklerini teşkil ediyordu.

 

Hz. Adem ve ondan sonraki Şeriatlarda, Şarap ve benzeri içkiler HARAM iken, Hıristiyan aleminde su yerine içki tüketilme alışkanlığının, Hıristiyanlıkla alakasının olmadığıdır.

 

İslâm dininde“Ey İman edenler! İçki (hamr) kumar,, dikili taşlar ve fal okları, şeytanın işlerinden bir pisliktir” (Kur-an’ı Kerim, Maide Suresi 5/90) da ki beyan ile açıklık kazanırken, Hıristiyanlığın içine düştüğü hezeyan kendi kitapları ile açıkça çelişkilidir.  

 

Şu andaki tahrif edilmiş İncil’in; Matta 27/33-36. Markos 14/24-25. Luka 22/17-19. Yuhanna 19/28-30 nolu kayıtlarda ŞARAP MEN EDİLMİŞ olmasına rağmen, Hıristiyanlık taki yaygınlığının, Şeytani olma gerçeğidir.

 

ATA RAKISI-MANDELA ŞARAP’ı

Şeytanın maskarası haline dönüşmüş olan topluluklar, kendilerini inançlı gösterip, Kimi, ŞARAP, kimi VOKTA, kimi RAKI, kimi’de VİSKİ diye adlandırdıkları İçki’leri içerek, Şeytanın BİR numaralı İFSAT oyununa düşmüşlerdir.

Rahip Barsia meseli ile, İçki ile, Şeytanın insan’ı ne hallere soktuğu çağlar ötesi İsrailiyat olarak günümüze kadar gelmiş olması, Günümüz insanında aynı sınava tabi olduğu gerçeğini göstermektedir. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.