1. YAZARLAR

  2. Dursen Özalemdar

  3. SİCİLİ BOZUK BELÇİKA
Dursen Özalemdar

Dursen Özalemdar

SİCİLİ BOZUK BELÇİKA

A+A-

AB ülkelerinin birçoğunda olduğu gibi,Bilhassa BELÇİKA, Türkiye için TERÖR ve TERÖRİST kimliğindeki birçok SUÇLUYU barındırma ve kollama eylemleri içinde olduklarıdır. Bunlardan en belirgini olan SABANCI SUİKASTI olayındaki faillerin, FEHRİYE ERDAL isimli teröristin, Türkiye’nin tespitleri ve Kırmızı bültenli isteklerine rağmen,Belçika’nın , bu KATİLİ  yıllarca barındırarak İADE ETMEYİŞİDİR.

BU OLAYI GÜNCELLİYEREK HATIRLANMASI, BU GÜNLERDE BELÇİKA / Bürüksel’  de meydana gelen TERÖR olaylarının arka planını görmeye yardımcı olacaktır. KÖRLE YATANIN ŞAŞI KALKACAĞI  hakikatı, Belçika’nın daha nice TERÖR olaylarının tohumunu kendi toprağında ekerek, Terörü muhatap olduğu gerçeğidir.

 

SABANCI OLAYI-FEHRİYE ERDAL

Fehriye Erdal (d. 25 Şubat 1977), Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi üyesi. 5 aydır temizlik işçisi olarak çalışmakta olduğu Sabancı Holding'in yönetim binası İstanbul Sabancı Center'a, 1996 yılının Ocak ayında Özdemir Sabancı'nın öldürülmesi eyleminden yargılanan kişidir. 3 Kasım 1996'da Susurluk Kazasında ölen polis müdürü Hüseyin Kocadağ'ın aracılığıyla Sabancı Center'de işe alınmıştı. Sakıp Sabancı'yı öldürmek için binaya girmiş olan İsmail Akkol ve Mustafa Duyar önce Özdemir Sabancı'yı ve beraber  toplantı yapmakta olduğu Sabancı Holding'e bağlı bir şirket olan Toyotasa'nın genel müdürü Haluk Görgün ile sekreter  Nilgün Hasefe' yi öldürmüştür.

YURT DIŞINA KAÇIŞ

İddialara göre cinayet sonrasında bir tırın kasasında Türkiye'yi terk eden Fehriye Erdal, önce Yunanistan, daha sonra da Belçika'ya kaçmıştır. Burada Knokke kentinde kaldığı apartmanda 1999 senesinde yangın çıkması sonucunda sahte pasaportla yakalanmış yargılanmasının sonunda 1 yıla yakın cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılmıştır.

2000 yazında hapishaneden çıkıp ev hapsinde tutulmuş, ancak Mart 2006 itibarıyla tekrar kayıplara karışmıştır. Eylül 2007'de Belçika'da sonuçlanan mahkeme kararı ile Türkiye'de işlediği suçlardan dolayı yargılanması kararı verildi. Ancak tutuklu kaldığı evden kaçmayı başarmış ve bir sonraki mahkemede beraatına karar verilmiş ve cezası 1250 euro ağır para cezasına çarptırılmıştır.

BEKÇİKA’nın KOLLAMA sı, Türkiye’nin KIRMIZI BÜLTEN ve İNTERPOL istemine rağmen iadesi yapılmamıştır. Belçika halkı idarecilerini sorgulamalıdır. “BU TERÖRİSTLERİ NİÇİN İÇİMİZDE BARINDIRIYORSUNUZ, “PKK ve DHKP-C ve bir çok addaki TERÖR odaklarına,bir AB ülkesi olarak koruyuculuk yapmanın bedelini şu anda 34 ölü, 200 yaralı. Bu işlerin peşinin gelmeyeceğini kimse garanti edemez. R.Tayyip Erdoğan’ın, Terör konusundaki çağrılarını dinleyin ve hayata geçirin.  

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.