Bu devlet nasıl yıkılır??

Bu ülkede yaşayan ve hangi din, hangi ırk, hangi renkten olup, hangi dilden konuşursa konuşsun ezici çoğunluğu “Türk"üm” diyebilmekten
 -henüz- utanç duymuyoruz
 “Türklük; Kürtlük, Çerkezlik, Lazlık gibi bir derdimiz de yok çok şükür
. Üst kimliğiniz  Anadolulu  oluşumuzdur
Güneydoğu bölgesi, aşiret ve dalaletin pençesinde kıvranırken siz Kuzey Irak"a gider, ABD"nin uşağı Kürt hükümetinin elini eteğini öpersiniz. Yetmez, sizin Kürtleriniz aşiretin beslediği cehalet, cehaletin beslediği töre vahşetinin kucağında işsizlik ve yoksulluktan kıvranırken, siz düşmanın çakma Kürt devletine 500 iş adamıyla çıkarma, milyarlarca dolarlık yatırım yaparsınız. Güneydoğu"da yaşayan Türklere ve Kürtlere kesintisiz veremediğiniz elektriği, Irak"taki Kürtlere verirsiniz. Kurmadığınız altyapıyı, yolları, köprüleri, yurtları, hastaneleri, fabrikaları Irak"taki Kürtlere kurarsınız.

Yetmez! “Kürt açılımı” diye sınırı açar, çakma Kürt devletinde konuşlanan çocuklarınızın katillerini PKK bayrağıyla karşılatır, davul zurna vurdurur, ayaklarına kadar götürdüğünüz adliyeye, temenna çaktırırsınız.

Yetmez! İstanbul Büyükşehir Belediyesi"nde meclis üyesiyken “kadın personele cinsel taciz”den kovulan demokrasi biti ve sair sülükleri, TV"lerde açılım savunmakla görevlendirir, hatta ağzından salyalar saçarak Kürtçülük propagandası yapan biti, ABD"ye “arabulucu” olarak atarsınız.

yıllar l önce “sıfır”lanan terörü azdırmaya bu kadarı yeter. Ama devleti yıkmaya yetmez. Kolları sıvar, devletin parçalanması önündeki en büyük engel, orduyu ufalamaya başlarsınız.
***

Yıllarca PKK"ya karşı savaşan halk kahramanlarını, çakma tanıklar, çakma tutanaklar, çakma iddialarla “terörist” diye tutuklar, yargılarsınız. Bu ülkenin Türk, Kürt, Çerkez, Laz demeden, ayrım yapmadan yetiştirdiği halk çocuklarını, gencecik, vatansever teğmenleri düzmece darbe senaryolarıyla biçer, ne olur ne olmaz diye, iyice karalamak için de bizzat bulanlar tarafından konulmuş uyuşturucu bulundurmaktan içeri tıkarsınız.
 
Böylece PKK"ya karşı savaşacak olan subaylar, canlarını dişlerine takarlarsa, o dişlerin savundukları devlet tarafından söküleceğini gayet iyi anlarlar!
 
Anlamayacak kadar kalın kafalı subaylar hâlâ savaşır gibi mi yapıyor? Bu halk hâlâ oğlunu onlara emanet ediyor, askere gönderirken davul zurna mı çalıyor?
 
Çaresi kolay: Çıkar kürsülere, Filistinli çocuklara ağlarsınız. Gazze"ye cihat gemileri kaldırır, Türkiye PKK"nın öldürdüğü 13 askerine gözyaşı dökerken, siz İsrail"in öldürdüğü 9 mücahide hıçkırırsınız.
 
Özbe öz çocuklarınız, askerleriniz, sizin vatanınız için her gün ölürken ilan edilmeyen yasları, Gazze için ölenlere tutarsınız.
 
Baktınız tık yok, PKK"nın 7 asker daha öldürdüğü gün, 30 yıl önceki askeri cuntanın astırdığı 4 gence ağlarsınız.
 
Yine mi anlamadılar? Güney Doğu"da savaşan Mehmetçiklere sahip çıkan vakfın başkanı başta,
102 generali sorgusuz sualsiz, beş ay süreyle mahkemeye çıkarılmamak üzere tutuklarsınız.
 Bir yandan 30 yıl önceki hukuksuz zulme ağlar
, 30 yıl sonraki hukuklu zulmü de eline balyoz verdiğiniz yargının üstüne atarsınız.

Bütün bunlar, bir halkı çıldırtmaya yeter. Hatta halkın bir bölümünün öteki bölümüne duyduğu hıncı katlayarak ulusu birbirine düşürmeye de yeter.

Ama devleti yıkmaya yetmeyebilir.

 Baktınız yıkılmıyor, hakkaniyet duygusunun dibini oymaya azimle devam edersiniz.

Sizin ihaleciler ticarette yükünü tutar,
 borsada oynar, şakşakçıları da onları medyalamaktan beslenirken, halkın çocukları dağlarda ölür.

İki ayağına platin çakılı işsiz gaziyi, mevsimlik işçi olmak için orman müdürlüğüne başvurunca 1500 metre koşturur,
 koşamayınca da işsiz bırakırsınız.

 Sonra da çıkıp, iş çok, çalışan yok gibi yapar, iş beğenmeyen işsizleri güzelce azarlarsınız.

Zaten şimdiden  mecliste ve dışarıda şımarttığınız bazı hainlerle   Kürtçe cilveleşiyorsunuz
Ne ala memleket değilmi  öz evlatlarına inat  kahpece pusuda herkes
Ve ciyanla  ve yılanla  va yalanla  dolu her şey
Ve çıkartığınız torba değil  çuval yasalarla zaten her şey ve yorum ikiz bir biçimde  çalışıyor istanbulda Molotof atılıyor  ve katilleri yakalanıyor  ve daha sonra nemi oluyor
Ne olacak    ebemizin hörekesi oluyor
Taş atan çocuklar yasasından faydalanıyor  bu katil
Yani sisin bu çuval yasalarınız    bu hainleri şımartıyor ve destekliyor

Böylece elinizden gelen her şeyi yapmış,
 artık ok yaydan çıkmış, günah sizden gitmiş olur.
 Seyrine oturup, hazırladığınız devlet denen  ateşin  sönüp yıkımı beklersiniz.
Bir şeyler mutlaka yıkılacaktır, çünkü.

Devlet yıkılırsa ne âlâ.

Yıkılmazsa da siz yıkılırsınız zaten

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
Arşivi
SON YAZILAR