Dursen Özalemdar

Dursen Özalemdar

KADİM TARİH -3-

Kadının bebegi  dile gelip, “Anne sabret, sen hak üzerindesin “ demesi ve kadının, FİRAVUNUN Rablık iddiasını ret etmesi üzerine ateşe atıldı. (Müslim Zühd l7. No 3005.4/2301. Tirmizi Tefsir 77 No.3340 5/437

Bunun üzerine, o sırada ateş yükselerek , yakılan müminleri özel localarında izleyen FİRAVUN ve avanesini kuşatarak hepsini helak etti.  Bu olayda OTUZBİN müminin yakıldığı rivayet edilmektedir. 

KUR’AN-I KERİM - BURUÇ SURESİ 
Rahman ve Rahim olan Allah’ın ismiyle!
1-Burçlar (yüksek köşk gibi görünen oniki yıldız kümesi,gezegenler ve büyük yıldızlar) sahibi göğe yemin olsun. 
2-O söz verilen (kıyamet) gün (ün) e de.
3-O (gün)şahitlik yapacak olana da.(hakkında)şahitlik yapılacak olan a da. (mahşer de)hazır bulunana da, (orada) görülecek olan (müthiş ve ilginç olaylar) a da (andolsun ki),
4-Gebertilmiştir,/lânetlensin/halkı o hendeklerin;
5-O çok fazlaca yakılacak şeylere sahip (olup, içine atılan odunlar ve insanlarla dolu bulunan) ateşin (yakıcıları:
6-Hani onlar onun etrafında oturucu kimselerdi.
 7-Üstelik onlar müminlere yapmakta oldukları şeyi (hakkıyla icra ettiklerin) e dair (hükümdarın huzurunda birbirlerine) şahitlerdi. 
8-O ( kâfir ola)nlar, bu (Müslüman)ların (hiçbir vasfını değil) ancak, O Aziz ve Hamid olan Allah’a (imanları) ( ndan ibaret en üstün vasıfları) nı beğenmemişlerdi.
  9-O Zât ki, göklerin ve yerin mülkü sadece Kendisine aittir! Zaten Allah her şeye (hakkıyla şahitlik yapan bir) Şehid’dir. 
10-O kimseler ki, inanan erkeklerle, inanan kadınları (dinleri uğrunda, çeşitli eziyetlerle) sıkıntıya sokmuşlardı/YAKMIŞLARDIR/sonra da tevbe etmemişlerdir. Bu sebeple gerçekten de, cehennem in türlü türlü) azab (lar) ı, özellikle onlar içindir.o çok yakıcı olan farklı bir) azap da sadece onlara aittir. 
11-Süphesiz o kimseler ki; İman etmişlerdir ve salih amel işlemişlerdir.(ağaçlarının) altlarından surekli ırmaklar akmakta olan pek değerli cennetler sadece onlar içindir. İste sana! Ancak bu pek büyük kurtuluştur. 
12-Gerçekten senin Rabbinin sertçe yakalaması elbette pek şiddetlidir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Dursen Özalemdar Arşivi
SON YAZILAR