1. HABERLER

  2. DENGE EĞİTİM

  3. VALİ ŞAHİN DERS VERDİ
VALİ ŞAHİN  DERS VERDİ

VALİ ŞAHİN DERS VERDİ

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 2. Sınıf öğrencilerine “Kurum Kültürü” dersini vermeye başladı.

A+A-

2007-2014 yılları arasında TRT Genel Müdürlüğü görevini yürüten Samsun Valisi İbrahim Şahin, 2 saat süren derste öğrencilerle mesleki deneyimlerini paylaştı.

24 Şubat Salı günü gerçekleştirilen derste öğrencilere TRT Genel Müdürlüğü döneminden örnekler veren Vali Şahin, TRT’de kurum kültürü oluşturmak için yaptığı faaliyetlerden bahsetti. TRT’nin yeni yayın politikalarına vurgu yapan Şahin, yeniliklere ve yaratıcılığa açık bir kurumsal kültürün oluşturulması için çalışanları teşvik edici uygulamalara geçildiğini belirtti.

TRT deneyimi dışında öğrencilere sektöre adapte olmaları için tavsiyelerde de bulunan Vali Şahin, yabancı dil öğreniminin önemine vurgu yaptı. Konuşmasının devamında Samsun ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin konumuna dikkat çeken Vali Şahin, öğrencilere İngilizcenin yanı sıra Rusça ve diğer yabancı dilleri de öğrenmeleri tavsiyesinde bulundu.

Öğrencilere hedefleri peşinde koşmalarını söyleyen Vali Şahin, sektörün ihtiyaç duyduğu kalifiye elemanların yetiştirilebilmesi için teknolojiyi yakından takip edebilen insan gücünün gerekliliğine dikkat çekti.

Ders sonrasında İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Nurdan Öncel Taşkıran’ı makamında ziyaret eden Vali İbrahim Şahin’e, bir başka toplantı için Çarşamba’da bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız ve Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar da eşlik ettiler. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.