1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. SAHİP ÇIKILAN TARİH, KORUNAN GELECEKTİR.
SAHİP ÇIKILAN TARİH, KORUNAN GELECEKTİR.

SAHİP ÇIKILAN TARİH, KORUNAN GELECEKTİR.

25. Dönem AK PARTİ Samsun Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Bekir Şişman, Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun tahliyesine ilişkin yaptığı açıklamada Türkiye’nin bu operasyon ile ecdat emanetlerine sahip çıkacağını bütün dünyaya gösterdiğini söyledi.

A+A-

Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'nun yerinin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yaptığı başarılı bir operasyon neticesinde değiştirildiğinin altını çizen Doç. Dr. Bekir Şişman, “Sevk ve idaresini bizzat Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve Genel Kurmay Başkanımız Sayın Org. Necdet Özel’in harekât merkezinden bizzat yürüttüğü bu operasyon ile ülkemizin milli değerler uğrunda birlik ve beraberlik içinde kenetlendiği bir kez daha gösterilmiştir. Bu tutum ecdat emanetlerinin savunmasız bırakılamayacağının, her türlü tehdit karşısında gerekli önlemlerin milli menfaatler neticesinde özgür irade ile alınabileceğinin en önemli kanıtıdır. Yine zaman gösterecek ki, sahip çıkılan tarih, korunan gelecektir” diye konuştu.

TOPRAK KAYBETMEDİK, DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKTIK

Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu’nun uluslararası hukuk ve anlaşmaların bir gereği olarak yeni mekanında bayrağımızı dalgalandırmaya ve ecdadımızın hatırasını yaşatmaya devam edileceğinin altını önemle çizen Şişman, “Bu operasyonla ecdadımızın bizlere emaneti olan Süleyman Şah Türbesi'ni, savaş şartlarının hâkim olduğu Suriye'de daha güvenli bir mevkie nakletmek amaçlanmıştır. Askerlerimiz tarafından kontrol altına alınan ve şu anda bayrağımızın dalgalandırıldığı, Suriye sınırları içinde sınırımıza 200 metre mesafede bulunan Eşme bölgesine nakl-i kubur ile getirilmiştir” dedi.

TARİHTEN GELEN EMANET

Muhalefetin tutum ve davranışlarının bu milletin vicdanında hiçbir zaman değer kazanmayacağını belirten 25. Dönem Samsun Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Bekir Şişman, “Şunu herkes bilsin ki; toprak kaybetmek mi asla; milli değerlere sahip çıkmaktır söz konusu olan. Süleyman Şah'ın ruhu şad olsun bayrağımıza el sürdürülmeden, yine ülke toprakları sayılan yere şanlı ay-yıldız gururla göndere çekilmiştir. Tarihten gelen bu emanete sahip çıkmak geleceğe dair birlik, beraberlik mesajı vermiştir. Türkiye çok akıllı ve stratejik bir hareketle bütün şer güçlerin hesabını boşa çıkarmıştır. Türkiye bölgedeki gücünü bu operasyonla bir kez daha ispat etmiştir.” şeklinde konuştu.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.