1. HABERLER

  2. DENGE EĞİTİM

  3. 'OYUN HER ZAMAN HER YERDE VE HERKESE'
'OYUN HER ZAMAN HER YERDE VE HERKESE'

'OYUN HER ZAMAN HER YERDE VE HERKESE'

Samsun’ da “Okul Dışarıda Günü” etkinlikleri düzenleniyor. Okul Dışarıda Günü etkinlikleriyle çocuklar açık havada hem oynayacak hem de öğrenecek. 

A+A-

Oyunun ve açık havanın çocuğun hayatındaki önemine vurgu yapmak, eğitimciler, aileler ve toplumda olumlu farkındalık oluşturmak amacıyla 23-29 Mayıs 2019 tarihleri arasında “Oyun her zaman her yerde ve herkese!” sloganı ile etkinlikler yapılıyor. 

mem-7021.JPG

Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Ziya Esen Anaokulu öğrencilerinin etkinliğine katılarak birlikte oyun oynadı. Geleneksel çocuk oyunlarının oynandığı etkinlikte İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’ de, Yağ Satarım Bal Satarım, Mendil Kapmaca, Halat çekme gibi. oyunları öğrencilerle birlikte oynadı.

mem-7040.JPG

Okul Öncesinde Okul Dışarıda ve Oyun Oynama Günü Etkinlikleri kapsamında ayrıca Ailelerin de aktif rol alacağı veya sadece ailelerin oynayıp çocukların izleyeceği oyunların oynatılmasına özen gösterilecek. Hafta boyunca oyunun ve açık havada bulunmanın değeri konusunda çocuklar, eğitimciler ve ailelerin dikkatini çekecek etkinlikler yapılacak “Çocukların Gözünden Oyun” konulu sergiler düzenlenecek.      

mem-7048.JPG

Öğretmen ve ailelere yönelik olarak oyunun ve açık havanın çocuğun hayatındaki önemine vurgu yapacak; Çocukların sağlıklı büyüme ve gelişmesinde dışarıda ve doğada oyunun önemi, Çocuklar hangi yaşta, hangi oyunları, oyuncakları tercih ederler? Oyun ve öğrenme Anne ve babalar neden çocuklarıyla oyun oynamalı? Dijital oyunlardan çocuklarımızı korumak mümkün mü?  Gerekli mi? Eskiden, şimdi ve gelecekte oyun,  oyunlar değişiyor, konularında eğitim faaliyetleri düzenlenmesine özen gösterilecek. Yapılacak olan bu etkinlikler #okuldışarıda etiketi ile sosyal medyada paylaşılacak, toplumda olumlu farkındalık oluşturulacak.

mem-7016.JPG

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.