1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sudan ziyareti manşetlerde
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sudan ziyareti manşetlerde

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sudan ziyareti manşetlerde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Afrika turunun ilk durağı Sudan'daki temasları, ülke basınında geniş yer buldu. Sudan televizyonları, ajanslar, haber siteleri ve gazeteleri, Erdoğan'ın Sudan ziyaretine geniş yer verdi

A+A-

umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Afrika turunun ilk durağı Sudan'daki temaslarına, uluslararası haber ajanslarının muhabirleri ve Sudanlı basın mensupları yoğun ilgi gösterdi. Sudan televizyonları, ajanslar, haber siteleri ve gazeteleri, Erdoğan'ın Sudan ziyaretine geniş yer verdi. Sudan TV ve Eş-Şuruk TV başta olmak üzere birçok televizyon kanalı, Erdoğan'ın temaslarını canlı yayınladı. "Erdoğan'ın tarihi ziyareti" manşetiyle çıkan Siyasi Mikroskop gazetesi, Erdoğan'ın temaslarını okuyucularına ayrıntılı bir biçimde aktardı.

0x0-cumhurbaskani-erdoganin-sudan-ziyareti-mansetlerde-1514271514549.jpg

"ERDOĞAN VE BEŞİR'İN STRATEJİK İŞ BİRLİĞİ"

El-Vatan gazetesi ve Sudan gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Türkiye ve Sudan ticarette 10 milyar doları hedefliyor" ifadesini öne çıkarırken, Kamuoyu gazetesi de "'Erdoğan ve Beşir'in stratejik iş birliği" manşetini kullandı.


ERDOĞAN'IN KUDÜS VURGUSU GENİŞ YER BULDU

Et-Tayyar gazetesi ise Erdoğan'ın Sudan Meclisindeki "Kudüs'ü savunmak için bedel ödemeye hazırız." açıklamasını ön plana taşıdı. "Erdoğan, Trump'ı Sudan'dan uyardı" başlığını kullanan Yarın gazetesi haberinde, Erdoğan'ın "Dolarlarınızla insanlığın iradesini satın alamasınız." cümlesini vurguladı.

0x0-cumhurbaskani-erdoganin-sudan-ziyareti-mansetlerde-1514271512736.jpg


"RECEP TAYYİP ERDOĞAN LİDERLİĞİNDEKİ TÜRKİYE, AĞIRLIĞI OLAN BÜYÜK LİDERLERDEN BİRİDİR"

Günler, El-Vefag, Al-Ahbar gazeteleri de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2 günlük Sudan ziyaretinin bütün ayrıntılarını okuyucularıyla paylaştı. Al-intiba gazetesi ise tam sayfa "Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan hoş geldiniz" başlığıyla bir yazı yayımladı. Türkiye'nin uluslararası ekonomik, askeri ve sosyal güç haline geldiği vurgulanan yazıda, "Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye, ağırlığı olan büyük ülkelerden biridir. Bütün Müslümanlar bu durumu görmekten büyük gurur duyuyor." ifadeleri kullanıldı.


"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, DÜNYA STANDARTLARINDA BİR LİDER"

Köşe yazarı Cemal Ali Hasan, Al-Haws Sudan internet sitesindeki yazısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünya standartlarında bir lider olduğunun altını çizdi. Sudan halkının, ülke idarecilerinden Türkiye ile ilişkileri geliştirmesini istediğini aktaran Hasan, Türkiye'nin tecrübelerinden faydalanılması gerektiğini vurguladı.

0x0-cumhurbaskani-erdoganin-sudan-ziyareti-mansetlerde-1514271506754.jpg

"TÜRKİYE'NİN TECRÜBESİNDEN FAYDALANMAK ZORUNDAYIZ"

Siyasi Mikroskop gazetesi köşe yazarı Yusuf Abdülmünip de "Erdoğan'ın tarihi ziyaretinde 12 anlaşma imzalandı. Özellikle ekonomi ve altyapı alanlarında imzalanan anlaşmalar büyük önem taşıyor. Büyüyen ve gelişen Türkiye'nin tecrübesinden faydalanmak zorundayız." görüşünü ön plana çıkardı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.