ZİRVEYİ ZORLUYOR

ZİRVEYİ ZORLUYOR
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ); TÜBİTAK BİDEB tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2022/2 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçlarına göre Türkiye’de en çok destek alan 5. üniversite oldu.

Gelişimin öncülüğünü yaparak öğrencilerinin geleceğini kurgulamada girişimci ve yenilikçi ekosistemiyle yol alan OMÜ; TÜBİTAK BİDEB (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı) bünyesindeki söz konusu destek programında Türkiye’nin ilk 5 üniversitesi arasında yer alırken ‘Araştırma Üniversitesi’ idealine bir adım daha yaklaştı. Örgün eğitim alan lisans öğrencilerinin yanı sıra, ön lisans öğrencilerinin de başvuru yapabildiği TÜBİTAK BİDEB “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı”nda Türkiye’de ilk 5’e giren OMÜ’de Eğitim Fakültesi 25 projeyle en üretken fakülte konumunda bulunuyor.

“Her bir akademisyen ve öğrencimize minnettarız”
Fakülte ve meslek yüksekokullarıyla ürettiği farklı disiplinlerdeki toplam 114 proje sayesinde “Araştırma Üniversitesi’ odaklı ivmesini arttıran OMÜ’de Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal da ortaya çıkan bu başarı tablosunda emeği olan akademisyen ve öğrencilerin her birine minnettar olduklarını dile getirdi. Öğrencilerin geleceğini tayin etmede önemli bir rolü olan nitelikli araştırma projelerinin daha da artması temennisinde bulunan Rektör Ünal, projeleri kabul gören bütün akademisyen ve öğrencilere şükranlarını sundu. TÜBİTAK BİDEB 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı”; sağladığı hibeyle üniversitelerde örgün eğitimdeki girişimci lisans ve ön lisans öğrencilerini projeler yoluyla araştırmaya teşvik etmeyi amaçlıyor.

Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.