YAŞANABİLİR BİR İLKADIM İÇİN ÇALIŞIYORUZ

YAŞANABİLİR BİR İLKADIM İÇİN ÇALIŞIYORUZ
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Hemşehri derneklerimiz sosyal ve kültürel hayatı olumlu yönde etkileyecek, kentte yaşayanlar arasındaki kaynaşmayı sağlayacak şekilde çalışmalarını yürütmelidir. Geçmişten güç alarak hep birlikte yaşanabilir bir İlkadım’ı için çalışmalıyız” dedi.

Of Çaykara Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Başkanı Osman Nuri Sarı ve yönetim kurulu üyelerinin dernek lokalinde düzenlediği programa katılım sağlayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, hemşehri derneklerinin önemine vurgu yaptı.

ilkadim-7.JPG

Programda söz alan Of Çaykara Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Başkanı Osman Nuri; Yerel yönetimler kapsamında ilk olarak ağırlamaktan onur ve mutluluk duyduğum belediye başkanımıza katılımında dolayı şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkürlerimi sunuyorum. Sivil toplum kuruluşları bir ilçenin vazgeçilmezleridir. Bizler belediye’yi belediyemizde bizleri desteklediği sürece, ilçemizde çok güzel çalışmalara imza atmış oluruz. Başkanımızın burada bizlerle paylaştığı yakın zamanda ilçemizde hayat bulacak olan sosyal sorumluluk projesi olan “Kimsesizler Evi” projesine dernek olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Bizleri de bir personeliniz olarak görmenizi istiyoruz. Bundan sonra yapacak olduğunu etkinliklerde bizlerde elimizi taşımızın altına koymak istiyoruz. Sizlerinde destekleriyle İlkadım’da  el birliğiyle sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmak istiyoruz. Tüm dernek yönetim üyelerimin adına bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve destekten dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

ilkadim-6-002.JPG

“ŞEHRİMİZE DEĞER KATIYOR”
Yapılan program sayesinde dernek yönetimi ve mahalle sakinleri ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade  eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”İlkadım  Belediyesi olarak her zaman hemşehri derneklerinin yanlarında olduklarını ifade etti. Hemşehri dernekleri, kuruldukları kentlere kültürel anlamda büyük zenginlikler kattığının altını çizen Başkan Demirtaş,” Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne toplumumuzun her katmanını kucaklıyoruz. Biz hemşehri derneklerimizle yan yana ve can cana olmaktan çok mutluyuz. Hepimizin bu topluma karşı sorumluluğu var. Şehrimizde faaliyetlerini sürdüren tüm hemşeri dernekleri değerlerimize değer katıyorlar. Aynı şekilde hemşeriler arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlıyorlar. Bu anlamda yerel yönetim olarak, bizler de hemşehri derneklerine önem veriyoruz” dedi.

ilkadim-2-004.JPG

“BİZ BİRİZ HEP BERABERİZ”
Şehrimiz Türkiye’nin her yerinden göç alan, günden güne büyüyen, kozmopolit bir yapıya sahip olduğuna da dikkat çeken Başkan Demirtaş,”Biz de bu yüzden fiziki ve beşeri büyümeyi göz önünde bulundurarak yatırımlarımızı şekillendiriyoruz. Önümüzdeki yıllarda  İlkadım, Türkiye’nin parlayan yıldızı olacaktır. Sivil toplum kuruluşları ile koordineli bir şekilde çalışmayı, ilçemizin  gelişmesi ve büyümesi anlamında önemli görüyoruz. Biz insanlarımızı memleketine göre ayırmıyoruz. İnsanın doğduğu yer değil, doyduğu, oturduğu yerdir önemli olan. Bu nedenle İlkadım ‘da yaşayan herkes bizim hemşerimizdir. Biz biriz hep beraberiz" dedi.

Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum