Vali Şahin'den SAMPA'ya Ziyaret

Vali Şahin'den SAMPA'ya Ziyaret
Vali İbrahim ŞAHİN,Tekkeköy Kutlukent Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan ve 123 farklı ülkeye ihracat yapan Sampa Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ni ziyaret etti.

Vali İbrahim ŞAHİN, Samsun ili Tekkeköy ilçesi Kutlukent Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan ve yılda 10.000 ton mamul satışı ve 470'in üzerinde çalışanı ile 123 farklı ülkeye ihracat yapan, Sampa Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Sampa Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ni gezerek incelemelerde bulunan Vali İbrahim ŞAHİN'e Sampa Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Tarık ALTUNCU tarafından, fabrikanın çalışmaları, üretimi ve ihracatı hakkında bilgi sunuldu.
İncelemeler sonrası açıklamada bulunan Sampa Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Tarık ALTUNCU, “Bugün Türkiye Otomotiv sektörünün gurur duyduğu üretici firmalarından birisi haline geldik. Şirketimiz 40 bin metrekare çalışma alanı, 25 bin metrekare entegre üretim alanı, 8 bin metrekare depo alanı ve 30 bin çeşidi bulunan geniş ürün yelpazesi ile dünyanın önemli ağır vasıta, çekici ve dorselerine yedek parça sağlamaktadır.

Sampa Otomotiv yapısında stok, satın alma, üretim planlama, kalite kontrol, doküman yönetimi, ürün geliştirme, finans yönetimi, insan kaynakları ve proje yönetimi entegre ERP yapısında dijital ortamda izlenmektedir. S Otomotiv'de iş emirleri, depolar arası hareketler, siparişlerin paletlenme ve taşıyıcılara yüklenme işlemleri barkod sistemi ile takip edilmekte, sevkte tutarlılık ve doğruluk sağlanmaktadır.

Sampa Otomotiv, iş dünyasının ulaştığı evrensel boyutta ülkemizin hak ettiği yeri alması için çalışıyor. Bu uğraş, ileri teknoloji destekli, özenli ve yoğun bir süreç sonucunda gerçekleşiyor. Sampa Otomotiv'de pazar araştırmaları analizi yapılarak, çeşit içerisine alınacak yeni ürünler, son nesil ölçme ve test araçlarında bütün ayrıntıları incelenir. Her gün düzenli sevkiyatlar ile dünya üzerinde sınır tanımayan dağıtım ağı ile her noktaya Sampa ürünleri ulaştırılmaktadır .”dedi.

Vali İbrahim ŞAHİN, incelemelerin ardından Sampa Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi çalışanlarını yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı tebrik ederek, ilimizde ihracat yapacak iş yeri sayısının artırılması için el birliğiyle çalışmaların hızla devam edeceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.