Ünlü Futbolculardan Santrale Tepki

Ünlü Futbolculardan Santrale Tepki
Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) tarafından İstanbul'da 7. Halı Saha Futbol turnuvası düzenlendi.

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Tuzla Belediye Başkanı Sadi Yazıcı ve birçok davetlinin katıldığı turnuva açılış maçı “Santral Tepki Eylemine” dönüştü.
DİREN TERME SADEF SENİNLE
Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) tarafından İstanbul ili Tuzla ilçesi Mercan Halı Saha Tesislerinde 7. Halı Saha Futbol turnuvası düzenlendi. Eski futbolculardan Hasan Vezir, Ogün Temizoğlu, HakanTecimer ve Semih Yuvakuran gibi ünlü sporcuların forma giydiği turnuvaya Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ve Tuzla Belediye Başkanı Sadi Yazıcı'da katıldı. Terme ilçesinde planlanan kömürlü termik santrale karşı dikkatleri çekmek amacı ile “Termik Santrale Hayır Spora Evet” pankartı ve “Yeşili siyaha dönüştürmeyelim, Yaşamak için Termik santrale hayır, Termik varsa tarım yok, Diren Terme Sadef seninle” dövizleri açan dernek üyeleri ve SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş Terme'nin haklı mücadelesinin sonu kadar yanında olacağız dedi.
GÜN HERKESE SAMSUN'UN GÜCÜNÜ GÖSTERME GÜNÜDÜR
Terme'de Termik santral kurulması halinde ilçenin geleceğinin yok olacağını açıklayan SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş “Samsunlulara ve Samsun'u sevenlere hizmet eden bir sivil toplum örgütü olarak Terme'de santral yapılmasını istemiyoruz. Bizler her ne kadar Samsun dışında yaşıyorsak ta baba ocağımız evimiz ve gerçek yuvalarımız Samsun'da. Birçoğumuz emekli olup yuvalarımıza dönmeyi arzu ederken Termik Santral sorunu ile karşı karşıya kalıyoruz. Zehir kusacak bu santralin bacalarını bizler mahallemizde, evimizin yanında, çocuklarımızın yaşam alanlarında, tarım yaptığımız topraklarımızda ve hayvanları otlattığımız otlaklarımızda kurdurtmayacağız. SADEF olarak hep birlikte santrale Hayır diyoruz. Her türlü eylemde en önde görev alıp topraklarımızın zehirlenmesine karşı çıkacağız. Bu konuda duruşunu desteklediğimiz ve aramızda olan Terme Belediye Başkanımız Şenol Kul başta olmak üzere emeklerini takdirle izlediğimiz Terme Çevre Platformu üyelerine ve değerli bölge halkına yanlarında olduğumuzu bir kez daha belirtiyor, teşekkürlerimizi ifade etmek istiyorum. Gün herkese Samsun'un gücünü gösterme Günüdür.” Dedi.
TERME'DE HAVA SADECE GÜN BATINCA KARARACAK
Terme'nin temiz kalması için sizlere ihtiyacımız var diyen Terme Belediye Başkanı Şenol Kul konuya duyarlılığı ve katkıları nedeni ile SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş başta olmak üzere tüm dernek üyelerine teşekkür etti. Bölge halkının kararını verdiğini ve santral istemediğini vurgulayan Başkan Kul “Santral istemiyoruz, çünkü suyumuz, havamız toprağımız kirlenmesin istiyoruz. Samsun'un en fazla balık ticaretinin yapıldığı ilçemizde ağır metal ve radyasyon yüklü balık yemek istemiyoruz. İsteğimiz sadece sağlıklı bir çevre yaşamak. Santrale izin vermeyeceğiz Terme'de hava sadece gün batınca kararacak. “Dedi.
Konuşmaların ardından yapılan maçta Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Tuzla Belediye Başkanı Sadi Yazıcı ve SADEF Başkanı Yıldıray Baş şöhretler karmasına karşı ter döktü. Başkan Kul oynadığı futbol ile sık sık alkışlandığı turnuva sonunda SADEF tarafından katılımcılara yemek verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.