ULAŞIMDA SAMSUN'A DEV PROJELER 

ULAŞIMDA SAMSUN'A DEV PROJELER 
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın Samsun ziyaretini değerlendiren AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, "Samsun'a ulaşımda yapılacak projeler tamamlandığında lojistik merkez olan şehrimize tarım, sanayi, ticaret ve turizm açısından çok büyük katkı sağlayacaktır" dedi. 

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın Samsun ziyaretinde tüm ilçelerde yapılmakta olan ve planlanan ulaşım altyapı çalışmalarıyla ilgili inceleme ve değerlendirmelerde bulunulduğunu söyledi.

2-112.jpg

MÜJDELER VERDİ 
Samsun'un gelişmesi için ellerinden gelen tüm çabayı ortaya koyduklarını ifade eden Başkan Aksu, "Genel Başkan Yardımcımız ve Milletvekilimiz Çiğdem Karaaslan, Milletvekillerimiz Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir ile birlikte şehrimizi daha da kalkındırmak için çaba ortaya koyuyoruz. Geçtiğimiz hafta Ankara'da bir araya geldiğimiz Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Mehmet Cahit Turhan'ı Samsun'a davet etmiştik. Bu görüşmeden bir kaç gün sonra Sn. Bakanımız Samsun'a geldi ve çalışmaları yerinde inceledi, hemşehrilerimize müjdeler verdi" dedi. 

1-182.jpg

SAMSUN STRATEJİK ÖNEME SAHİP 
Samsun'a bir çok alanda katkı sağlayacak projelerin hayata geçmesi noktasında Bakan Turhan'ın talimat verdiğini kaydeden Başkan Aksu, şunları söyledi: "Tarım, sanayi, ticaret ve turizm açısından önemli bir merkez olan Samsun, karayolu, havayolu, denizyolu ve demiryolu ulaşımını bünyesinde bulunduran bölgemizdeki tek il olma özelliğiyle ayrı bir stratejik öneme sahip. Bu nedenle ulaşım altyapısını çok daha iyi noktaya getirecek yatırımların hayata geçirilmesi noktasında çalışmalar süratle devam ediyor. 

3-092.jpg

ÇARŞAMBA-AYVACIK YOLU TALİMATI 
Çarşamba-Ayvacık Karayolu'nun son durumu ile ilgili Sn. Bakanımıza bilgi verdik ve yolun bir an önce tamamlanması gerektiğini paylaştık. Çünkü bu yol, Çarşamba'da Tekstilkent Projesi, Şeker Fabrikası, OSB ve vatandaşlarımızın ulaşımı açısından öneme sahip. Sn. Bakanımz bölgeyi gezdikten sonra Çarşamba-Ayvacık Karayolu'nun şeker fabrikasından sonraki kesittede çalışma başlatılması ve bir an evvel tamamlanması konusunda talimat verdi.

4-066.jpg

HEYECAN VEREN PROJELER 
Şehrimizde ulaşımda yapımı devam eden ve planlanan bir çok proje var. Kirazlık Mevkii Yan Yol Hattı, Samsun-Bafra yolunun üst yapı iyileştirme çalışmaları, Kavak-Asarcık yol çalışmaları, Ladik-Taşova yolu yapım ve iyileştirme çalışmaları, Havza Organize Sanayi Bölgesi üst geçidi ve demiryolu bağlantısı, Havza-Vezirköprü arasında bölünmüş yol projesi, Ankara-Samsun arasında otoyol projesi, Bafra-Ünye otoyolu projesi, Gelemen Lojistik Merkezi demiryolu hattı,  Uluslararası Çarşamba Havalimanı binası gibi, şehrimizde ulaşımda dev yatırımlar var. Bu yatırımların bir çoğunun yapımı devam ediyor. Bazıları proje bir kısmı da ihale aşamasında.  

7-024.jpg

BAFRA-ÜNYE OTOYOLU PROJESİ İHALE EDİLDİ
Önemli ulaşım projesi olarak Bafra ve Ünye arasında Samsun'un güneyinden geçmesi planlanan otoyolun proje ihalesi gerçekleşti. Bu proje hayata geçtiğinde Samsun içinde doğu ve batı aksındaki araç yoğunluğu ortadan kalkacaktır. 

8-019.jpg

VEZİRKÖPRÜ VE HAVZA'YA MÜJDE
Vezirköprü-Havza yolu yapım ihalesi Nisan ayında gerçekleştirilecek. Bunun yanında Çakıralan yol ayrımına köprülü kavşak ve Havza Devlet Hastanesi yol ayrımına da kavşak yapılması konusunda çalışmalar başlayacak. 

10-013.jpg

HIZLI TREN PROJESİ VE KARADENİZ-AKDENİZ BAĞLANTISI 
Daha önce müjdesi verilen Ankara-Samsun Hızlı Tren projesinin bu yıl sonuna doğru tamamlanması ve ihalesinin yapılması planlanıyor. Hızlı tren projesiyle Samsun, çok daha farklı bir kimliğe bürünecek. Proje hayata geçirildiğinde hem Samsun Limanı ile Mersin Limanı'nı demiryolu bağlantısı ile entegre etmiş olacağız hem de vatandaşlarımız Samsun'dan Ankara'ya 2 saat içerisinde gidebilecek."

6-035.jpg

SAMSUN-SİVAS DEMİR YOLU HATTI 
Yapımından bu yana ilk kez modernizasyon çalışması gerçekleştirilen Samsun-Sivas demiryolu hattının da yeniden ulaşıma açılması konusunda son aşamaya gelindi. Samsun Limanını İç Anadolu Bölgesi'ne bağlayan bu hat, hem yük hem de yolcu taşımacılığı yönünden önemli rol üstlenmeye devam edecek. Lojistik üs olan Samsun, limanı ile Anadolu'nun dünyaya açılan bir kapısıdır. Projeler tamamlandığında lojistik merkez olan şehrimize tarım, sanayi, ticaret ve turizm alanında, dolayısyla da istihdam açısından çok büyük katkı sağlayacaktır. Yatırımların hızlı şekilde tamamlanması konusunda müjde veren Sn. Bakanımıza desteklerinden dolayı Samsun şehri adına teşekkür ediyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum