Uğur Koşarla Maneviyat Rüzgarı

Uğur Koşarla Maneviyat Rüzgarı
'Allah De Ötesini Bırak' kitabıyla yarım milyon satış rakamına ulaşan Uğur Koşar', Modern çağın hastalıkları olan panik ataklıktan ve depresyondan kurtulmanın ip uçlarını anlattı.

Koşar, " Tevekkül ederek Allah'a olan samimiyeti ve bağlılığınızı artırarak ruhunuzu besleyerek huzura ve mutluluğa erişirsiniz" dedi.

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen İlkadım Konferansları Okur Yazar Buluşması 3 Etkinliği'ne katılan Yazar Uğur Koşar'ın Atatürk Kültür Merkezi'ndeki 'Allah De Ötesi'ni Bırak' konulu söyleşi programına Samsunlular akın etti. Vatandaşların yoğun ilgisiyle dolan salonda Koşar, Dua, ibadet, tefekkür ve tevekkül konularını içeren sohbetiyle adeta maneviyat rüzgarı estirdi.

" İSTEMESİNİ BİLİN YETER"
İnsanoğlu'nun yaşam mücadelesi içerisinde kaldığı hayatta zaman-zaman sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını ifade eden Uğur Koşar, Mümin'in en büyük silahı olan dua ile Allah'a sarılmakla sıkıntıların üstesinden gelineceğini söyledi. Duanın bir şuuru olduğunu söyleyen Koşar, “Ben dua ediyorum ama kabul olmuyor” demek yanlış. “Duam kabul olmuyor" diyenin yanına hemen şeytan gelir ve vesveselerine başlar. Yüce Allah diyor ki; 'Benden isteyin hem de büyük isteyin.” Böyle diyen bir yaradan duayı tabii ki kabul eder. Yeter ki samimiyetle istemesini bilelim” diye konuştu.

MUTLULUĞUN OLMANIN SIRRINI AÇIKLADI
İnsanın zaman-zaman sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını kaydeden Koşar, “İşte bizim amacımız Allah'ı bulup, onu yakalamaktır” dedi. Kendisini dinlemeye gelenlere, “Nasıl mutsuz oluyoruz?” diye soran Uğur Koşar, “Bir şeyi çok istiyorsak, zihin bunun hemen olmasını istiyor. Elde edince de bırakıyoruz. Halbuki, bir dakika sonra ne olacağımızı bilmiyoruz. Kulun şöyle demesi lazım, 'Allah'ım ben bu işin nasıl olacağını bilmiyorum. Bir yola girdim ve seni bu yolda vekil ediyorum'. Bunu dedikten sonra o iş olmasa bile mutlu oluruz. Çünkü Allah en iyi bilen kılavuzdur” dedi.

"DEPRESYON VE PANİK ATAKLIĞIN ÇÖZÜMÜ"
Çağım temel problemlerinden biri olan depresyon ve panik ataklığın çözümünün tevekkül ve tefekkür ederek giderilebildiğini kaydeden Koşar, " Kesinlikle, neredeyse her evde bir panik atak, bir depresyon var. O kadar yaygın ki. Bakın sahabe zamanına sıkıntı içinde bir huşu vardı, bizler varlık içinde huzursuzsak eğer bu tevekkül ve tefekkür, yani Allah'ın ipine sıkıca sarılamadığımız içindir. Zaten bizlerde bu anlamda bu açığın kapanmasına vesile oluyoruz. Zihni dinlerse, bizi mutsuz eder. Biz Hakk'ın sesini dinlediğimizde yüreklerimiz gülmeye başlıyor. " diye konuştu.

Söyleşi'nin sonunda Yazar Uğur Koşar'ı tebrik ederek çiçek takdim eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Her ay Türkiye'nin tanınmış usta kalemlerini, ilim adamlarını, alanlarında uzmanlaşmış başarılı yazarlarını ve konferansçılarını Samsun'a getirerek insan hayatına zenginlik ve yeni anlamlar kattıklarını söyledi.

Uğur Koşar ilgiyle izlenen sohbetini kendisini dinlemeye gelenlere yaptırdığı dua ile sona erdirdi. Koşar daha sonra kendisine ayrılan bölümde okurları için kitaplarını imzaladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.