Türk Diyanet Vakıf Sen'den İsrail'i kınama mitingi

Türk Diyanet Vakıf Sen'den İsrail'i kınama mitingi
Samsun'un Bafra ilçesinde Türk Diyanet Vakıf-Sen Bafra Şubesi tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda İsrail'in Mescidi Aksa işgalini kınama mitingi yapıldı.

Miting saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Türk Diyanet Vakıf-Sen Bafra Şubesi Başkanı Asım Kalyoncu'nun şiir okumasının ardından Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi basın açıklaması yaptı. Sergi, "Ortadoğu'yu kan gölüne çeviren, kendi hırs ve çıkarları uğruna genç yaşlı, çoluk çocuk, kadın erkek demeden insan hayatlarını karartan İsrail, Müslüman alemi için son derece büyük öneme sahip olan Mescid-i Aksa'da yine terör estirmiş ve bu kutsal mekanı savaş alanına çevirmiştir. Bizim için Filistin davası insanlık tarihi boyunca süregelmiş bir ifadeyi eder. Bu mukaddes emanetimizin İsrail postalları altında çiğnenmesine asla göz yummayız. Cennet vatanımızın ve hürriyetimizin kıymetini iyi bilelim. İnançlara dahi saygısı olmayan, insanlıktan nasibini almamış bu kimselerin artık dünya kamuoyunun vicdanlarını titreten saldırılarına bir son vermesi zorunluluk haline gelmiştir. İsrail'e dur demek, bütün inançların, bütün insanlığın ortak değerlerine sahip çıkmak adına insanlığın omuzlarına yüklenmiş bir sorumluluktur.'' dedi.
Açıklamadan sonra mitingde bulunanlar,''İsrail şaşırma, sabrımızı taşırma. Terörist İsrail'' sloganları attılar. Miting alanında bulunanlar olaysız bir şekilde dağıldı. CİHAN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.