Tok, Gönülleri İnşa Ediyor

Tok, Gönülleri İnşa Ediyor
Kentsel yenileme çalışmalarını yerinde dönüşüm projesiyle gerçekleştireceklerini ifade eden Başkan Tok..

" Yıllarca çilesini çekenlerin, emeklerini ve tüm umutlarını yaşadığı yere bağlayanların hayal ettiği standartları yüksek, konforlu, yeşil alanı ve oyun parkı olan modern konutlar inşa edeceğiz. "dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Hastanebaşı Camii'nde kılınan sabah namazı sonrası esnaf ve mahalle sakinleriyle sabah kahvaltısında bir araya geldi. Hastane mahallesi sakinlerinin bağrına bastığı Başkan Tok'un buluşması mahallenin iki camii cemaatini bir araya getirdi. Hastanebaşı ve İncirlikdibi Camii cemaatinin aynı sofrada buluştuğu kahvaltıda birlik ve beraberlik ruhu yürekleri birleştirdi.

Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği buluşmada Hastane Mahallesi'nin sorunlarını bildiklerini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsun'un denizi en iyi noktadan gören Hastanebaşı'nın kentin en güzel mahallerinden birine kavuşturmak için çalıştıklarını söyledi.

"HERKES YERİNDE DÖNÜŞÜM İSTİYOR"
Hastane Mahallesinin sıkıntılarını sorunlarını bildiklerini yerinde istişare yaparak çözüme kavuşturma yolunda çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Tok, " Hastane Mahallemizin en güncel sıkıntısı kentsel dönüşüm. Kentsel dönüşüme her şeyden fazla önem veriyoruz. Sadece Hastane Mahallesi değil ilçemizin çoğu mahallesinde bu dönüşüme ihtiyaç var. Bizler geçtiğimiz dönem görev Kökçüoğlu ve Hastanebaşı Mahallesinin planlamalarını, imar uygulamalarını yaptık. O günden bu güne kadar hiç bir şey yapılmamış. Biz bugün son noktaya getirdik. Bu iki mahalledeki halkımızla masaya oturacak hale getirdik. Biz esas sorunu zamanında çözdük. Biz emsal artışını 4 olarak yaptık. Biz bunu vatandaşımızı mağdur etmemek için yaptık. Kentsel dönüşümde halkımız mağdur olmasın diyerek bu hizmeti gerçekleştirdik. Bu işleri önceleri konuşurken halkımızdan çok tepki alıyorduk. Bizim evlerimizi yıkacak mısın, bizleri buradan atacak mısın diye. Ama şimdi geldiğimiz noktada aynı vatandaşlarımız lütfen bizim burada başlasın diyerek rica ediyor. Tekrar biz bu işin altına elimizi koyduk ve çalışmalara başladık. Önce planlama yapacağız. Bu çalışmaların ardından mahallelerimizde kentsel dönüşümün alt yapısını oluşturmuş olacağız. Dönüşümü yerinde yapacağız. TOKİ ile değil, Samsunlu müteahhitlerle bu işi gerçekleştireceğiz. " diye konuştu.

"HALKIMIZIN KONFORU İÇİN ÇALIŞIYORUZ"
Samsun en iyi mevkisinde, denizi en iyi cepheden gören Hastane mahallesinde standartları yüksek, konforlu ve sosyal donatı alanlarıyla modern konutların inşa edilerek bölgenin cazibesinin arttırılması gerektiğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, " Halkımızın rızası doğrultusunda yerinde dönüşümü gerçekleştirerek standartları yüksek, konforlu, otoparkı, alışveriş merkezi, yeşil alanı ve oyun parkı olan modern bir site inşa ederek bölgenin cazibesini artıracağız. Halkımız bu konutlarda ferah ve huzur dolu bir yaşam konforuna sahip olacak. "dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum