Terme Irmağı'na kentsel dönüşüm

Terme Irmağı'na kentsel dönüşüm
AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, aşırı yağmurda taşan Terme Irmağı'nın etrafında kentsel dönüşüm yapılmasıyla ilgili talep için Ankara'da bazı görüşmelerde bulundu

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ile birlikte Ankara'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda bazı ziyaretler gerçekleştirdi.

Milletvekili Demir, Samsun'un Terme İlçesi'nde aşırı yağmurla birlikte sürekli taşan ve risk oluşturan ırmağın etrafında kentsel dönüşüm yapılmasıyla ilgili talep için, Belediye Başkanı Şenol Kul ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen'i ziyaret etti. Belediye Başkanı Kul, Genel Müdür Gürgen'e, taşkınlardan dolayı DSİ'nin afet bölgesi ilan ettiği yerlerde kentsel dönüşüm yapılmasıyla ilgili bir dosya sundu.

Ziyaretle ilgili açıklama yapan Milletvekili Demir, "Terme İlçesi'nde yaptığım programda sel sonrası ırmakta yaşanan taşkınlar nedeniyle bazı binaların risk oluşturduğu ve ölümle sonuçlanacak olayların olabileceği iletildi. Bununla ilgili yapılması gerekenleri konuşmak ve yetkili kişiye iletmek için Sayın Gürgen'i ziyaret ettik. Terme'deki ırmağın kenarındaki evlerde kentsel dönüşüm yaparak, olası bir afetin ve ölümlü olayların önüne geçilmek isteniyor" dedi.

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul da, her yağmurda ırmağın taşma riski bulunduğunu belirterek, "Irmak kenarında belediyeye ait binalarda oturanlara tebligat göndererek, çıkmalarını istedik. Belediyeye ait binalar yıkılacak. Diğer binalar içinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile işbirliğinde bir kentsel dönüşüm çalışması yapılmasını istiyoruz. Yapılacak çalışma ilçenin geleceğine büyük bir katkı sağlayacaktır. Bununla ilgili gerekenin yapılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Altyapı ve kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen de, söz konusu taleple ilgili bölgeye bir ekip göndererek inceleme yaptıracağını, gereken neyse yapılacağını söyledi.

FOTO ARŞİV:
TAŞKINLARI YERİNDE İNCELEMİŞTİ: Milletvekili Demir, geçtiğimiz aylarda meydana gelen sel felaketinden sonra ırmak kenarındaki bazı bölgelerde incelemelerde bulunmuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.