Terme Belediyesi Hizmet Binasını Büyütecek

Terme Belediyesi Hizmet Binasını Büyütecek
AK Parti Genel Merkezi 'Yerel Yönetimler 3. Bölge' toplantısı Kırşehir'de yapıldı. Toplantıya katılan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur ile görüştü.

Kırşehir'de yapılan AK Parti Genel Merkezi 'Yerel Yönetimler 3. Bölge' toplantısına katılan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur ile görüşerek Terme Belediyesi hizmet binasının 1. Katında hizmet veren Terme Vergi Dairesi Müdürlüğü'nün başka bir alana taşınması hususunda yardım talep etti.
Terme Belediyesi tarafından 1998 yılında faaliyete geçen şimdiki hizmet binasının 2001 li yıllarda kurumun vergi borçlarına karşılık Terme Vergi Dairesi Müdürlüğü'ne devredilmesi neticesinde hizmet binasının 1. Katı Belediye hizmet binasından ayrıldı.
MODERN BELEDİYECİLİKTE YENİ HİZMET BİNASI
Müşterek hizmet binasının bugün gelinen durumda hem Terme Vergi Dairesinin hem de Terme Belediyesinin ihtiyaçlarına cevap veremediğine vurgu yapan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul “Modern bir belediyecilik anlayışı kapsamında hizmet binasının ilçe halkına hizmet etmesi amacı ile mimar ve mühendislerimiz binanın fiziki şartlarının yeniden düzenlenmesi amacı ile projeler yapıyorlar. Gelişen ve büyüyen Terme İlçemizin geleceğine hitap edecek modern bir binanın tesis edilmesi için önceki yıllarda Vergi Dairesine devredilen kısmının Vergi dairesine yeni bir alan temin etmek şartı ile Belediyemize devredilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz. Bu konuda Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur ve yetkililerimizin yardım ve desteklerini bekliyoruz.” Dedi.
KONU İLE İLGİLENECEĞİZ
Hizmet alanlarında çalışma alanlarının önemine değinen Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur konu ile ilgileneceğini ifade ederek yer ve devir konusunda gereken fizibilite çalışmaları sonucunda her iki kurumun lehine olacak devir ve anlaşma konusunda yardımcı olacağını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.