TEDBİRLER ÇOK HIZLI ŞEKİLDE ALINDI 

TEDBİRLER ÇOK HIZLI ŞEKİLDE ALINDI 
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Koronavirüs mücadelesiyle ilgili olarak "Devletimiz hiçbir vatandaşını mağdur etmemek için tüm bakanlıklarıyla tedbirlerini çok hızlı şekilde ve vaktinde aldı" dedi. 

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan yeni koronavirüs salgınının insanlık için büyük tehdit oluşturduğunu ancak Türkiye'nin çok hızlı şekilde önlemler alarak süreci yönetmeye devam ettiğini söyledi.  İlk andan itibaren koronavirüs ile mücadelede devletin tüm kurumlarıyla harekete geçtiğini belirten Başkan Aksu, "Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde devletimiz hiçbir vatandaşını mağdur etmemek için tüm bakanlıklarıyla tedbirlerini çok hızlı şekilde ve vaktinde aldı. Hem sanayicilerimize hem de vatandaşlarımıza ekonomik destek imkanı sağlayan 100 milyar lira tutarındaki "Ekonomik İstikrar Kalkanı" paketi Cumhurbaşkanımız tarafından açıklandı ve daha sonra yürürlüğe girdi" dedi. 

HER VATANDAŞIMIZ ÇOK DEĞERLİ 
Koronavirüsün hem sağlığı hem de ekonomiyi tehdit ettiğine dikkat çeken Aksu, şunları söyledi; "Türkiye, bu zor günlerde her bir vatandaşı için seferber oldu. Bulaşıcı hastalık ülkemizde görülmeden önce tedbirler alınmaya başlandı ve virüsün ülkemizde daha hızlı şekilde yayılmasının önüne geçildi. Şu ana kadar hem sağlık hem de ekonomik anlamda bir çok adım atıldı, alınan tedbirler seri şekilde hayata geçirildi. Ülkemiz dev sağlık ordusu, modern hastaneleri ve güçlü yapısı ile hizmetlerine devam ediyor.

ersan-aksu-001.jpg

DEVLETİMİZ EKONOMİK DESTEKLERİ AÇIKLADI  
Cumhurbaşkanımızın "Ekonomik İstikrar Kalkanı"paketini açıklamasının ardından ilgili tüm Bakanlıklarımız da ekonomik destek paketlerini açıkladı. Koronavirüs ile mücadelede sağlık, tarım, sanayi, ticaret, maliye ve bankacılık sektörlerinde adımlar atılarak destekler peş peşe açıklandı. Bu önlem ve desteklerin yanı sıra çalışma ve sosyal hayatta da destek adımları atıldı. Emekliye, asgari ücretliye, dar gelirliye destekler açıklandı. 

TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLDİ
Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için Türkiye genelinde olduğu gibi Samsun'da da tüm imkanlar seferber edildi. 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımız, herhangi bir sağlık problemi veya ihtiyaçlarını 112, 155 ve 156 nolu numaralardan ve büyükşehir belediyesi çağrı merkezini arayarak görevlilere iletiyor.Samsun Valiliği Vefa Sosyal Destek Grubu ve Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sağlık ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ne gelen istekler en hızlı şekilde görevliler tarafından vatandaşlarımıza evlerine giderek ulaştırılıyor. 

HERKESİN KENDİ OHAL'İNİ UYGULAMASI ÖNEMLİ 
Her vatandaşımız, her can bizim için çok değerli. Bu anlamda vatandaşlarımızdan devletimiz tarafından alınan tedbirlere uymalarını, tavsiyeleri dikkate alarak hareket etmelerini ve evlerinde kalmalarını özellikle rica ediyorum. Çünkü risk devam ediyor. Her vatandaşımızın kendi OHAL'ini uygulaması çok önemli. Hijyenimize dikkat etmeliyiz ve sosyal mesafemizi korumalıyız. Koronavirüs salgını nedeniyle bugüne kadar hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Tedavisi devam eden vatandaşlarımız var. Bu vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.