Samsun Fuarı'nı geri getireceğiz

Samsun Fuarı'nı geri getireceğiz
CHP SBB Başkan Adayı Cevat Öncü, “Samsun Fuarı’nı, günün gereklerine uygun olarak, Samsun'a sosyo-ekonomik katkı sağlayacak, yerli ve yabancı turist çekecek şekilde yeniden organize edeceğiz” dedi.

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, Eflatun Kitap Kafe’de yaklaşık 150 kişilik grupla bir araya geldi. Kafe müdavimlerinin sorularını yanıtlayan Öncü, “19 Mayıs şehri olan Samsun’un bugününe baktığımızda, şehrimiz, benim ve öyle tahmin ediyorum ki pek çoğunuzun hayal ettiği noktada değil.

Teknik olarak değil, kültür-sanat olarak değil, sosyal etkinlikler olarak da değil. Zaten bizim belediye başkan adaylığına soyunmamızın altında Samsun'un var olan ve bilinen problemlerinin yıllardır çözülememiş, öncelenmemiş, göz ardı edilmiş olması yatıyor” dedi.

"19 Mayıs şehri Samsun ruhu canlandırılmalı"
Cevat Öncü, “Samsun’da kültür ve sanatın gelişmesi için öncelikle 19 Mayıs şehri Samsun ruhunun canlandırılması ve bugün kutlanamayan 19 Mayıs haftası etkinliklerinin günün koşullarına göre tekrar kutlanması için gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

"Samsun Fuar'ı, halk dansları festivali geri gelecek"
Cevat Öncü, Samsun Fuarı’nı yeniden festival havasında kente kazandıracağını ifade ederek, “Bunu, Samsun'a sosyo-ekonomik katkı sağlayacak şekilde, günün gereklerine uygun olarak yerli ve yabancı turist çekimini de artıracak şekilde organize edeceğiz. Samsun'un fuar şehri özelliğini geriye getireceğiz. Fuar kapsamında uluslararası halk dansları festivalleri olurdu.

cevat-2.jpg

Çeşitli ülkelerden gelen grupların, bizden katılanların kültür-sanat anlamındaki katkısının yanında sosyo-ekonomik hayata bir katkısı vardı. Mutlaka onu da yine daha gelişmiş şekilde Samsun'a kazandıracağız” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.