PERSONEL FAZLA

PERSONEL FAZLA
İlkadım Belediyesinde hizmet alımı ihalesi kapsamında özel şirketler bünyesinde çalıştırılan işçilerin iş akitleri, belediye ile olan sözleşme süresinin bitmesi nedeniyle ilgili firmalar tarafından sonlandırıldı.

İlkadım Belediyesi yıl sonu itibariyle sözleşmeleri sona eren 6 firmanın 4"ü ile yollarını ayırarak ihtiyaç fazlası işci çalıştırılmasına son verdi.

Kendilerinden önceki dönemde ihale yapılarak özel şirket üzerinden çok sayıda işci alımı yapıldığını belirten Tok, Bir önceki belediye yönetimince 6 özel şirket üzerinden ihtiyaç fazlası alımlara son vererek şirketlerle sözleşmelerin yenilenmediklerini söyledi.

2 KİŞİNİN YAPMASI GEREKENİ 5 KİŞİ YAPIYOR

Geçmiş dönemde ihtiyaçtan çok fazla işci alımı yapıldığını söyleyen Tok, İki kişinin yapması gereken işi 5 kişi yapıyor. Belediye içi özel temizlik hizmet alımını kaldırdık. Temizlik hizmetini belediyemizin kadrolu işçilerimizle yapacağız. Kültür merkezi, sosyal tesis ve şantiyelerimizdeki özel güvenlik hizmetini zabıta personellerimizle gerçekleştireceğiz. Bu manada geçmiş dönemde yapılan hataları düzeltmek zorunda kaldık. " dedi.

FAZLA PERSONELE ÖDENEN PARA MİLLETE İHANETTİR

Vatandaşların belediyeleri iş kapısı olarak görmemeleri gerektiğini söyleyen Başkan Erdoğan Tok, " Belediyeler hizmet üreten kurumdur. Bu kurumlara ihtiyaçtan fazla işçi alımı yapmak millete ihanettir. İlkadım halkının parası yıllarca fazla personele ödenmiştir. Yapılan tasarrufla halkın parası, halka hizmet olarak geri dönecektir. " diye konuştu.

YANLIŞ POLİTİKA İZLEDİLER

Belediye'nin geçmiş yıllardan kalan kredi borçları dolayısıyla İller Bankasın'dan her ay belediyeye gönderilen paranın yarısının kesintiye uğradığını ifade eden Başkan Tok, " Belediyemize her ay 3 Milyon TL para gelmesi gerekirken, geçmiş dönemlerde çekilen kredi kesintileriyle 1,5 Milyon TL geliyor. Personel maaşı ise, 2 milyon 350 bin TL tutuyor. Yani, her ay personel maaşını denkleştirmek için ilave yaklaşık 1 Milyon TL'ye ihtiyacımız oluyor. Personel maaşını ödemek için her ay halkımızın ödediği vergilerle personel maaşı ödüyoruz. İller bankası diyor ki; " Siz bu parayla hem personel maaşı ödeyin, hem de hizmet yapın." Bu tablonun böyle olması geçmiş dönemde izlenilen yanlış personel politikasıdır." dedi.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum