İTFAİYE VE AFAD OMÜ’DE MİNİKLERE EĞİTİM VERDİ

İTFAİYE VE AFAD OMÜ’DE MİNİKLERE EĞİTİM VERDİ
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) sağlık kültür daire başkanlığına bağlı çocuk gündüz bakım evinde, Samsun itfaiye daire başkanlığı eğitim dairesi ve Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) tarafından anaokulu çocukları ve eğitmenlerine yangın eğitim ile ilk yardım ve bilgilendirme eğitimleri verildi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Gündüz bakım evi konferans salonunda gerçekleşen eğitime Rektör yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Sağlık Kültür ve Spor daire başkan vekili Oktay Dinç, Şube müdürü Ali Cengiz Ciğerci, üniversitenin güvenlik personeli, anaokulu eğitmenleri ve öğrenciler katıldı.

tatbikat-16.JPG

Eğitimde anaokulu öğrencilerine önce itfaiye personeli Ercan Kabadayı tarafından olası bir yangın esnasında neler yapılması ve yapılmaması gerektiği anlatıldı. Ardından çocuklara ilk yardım konusunda hem eğitici hem de eğlenceli bir çizgi film gösterimi yapıldı. Son olarak itfaiyenin 110 olan numarasının diğer acil durum çağrı merkezleri ile beraber 112 numarası altında birleştiği hatırlatması yapıldı.

tatbikat-4.JPG

Yangın eğitiminin ardından deprem eğitimi için AFAD ‘da görevli inşaat mühendisi Enis Işık öğrencilere deprem anında ve sonrasında sırasıyla neler yapılması gerektiğini, deprem çantasında neler bulundurulması gerektiğinin bilgisini verdi ve ardından miniklerle deprem tatbikatı gerçekleştirdi. Eğitimlerin ardından AFAD personeli tüm katılımcılara afet çadırının nasıl kurulması gerektiği uygulamalı olarak öğretti. 4 kişilik bir aileyi içine alabilecek bir çadırın kurumu için üniversitenin güvenlik görevlileri hazır bulundu. Eğitim miniklerin çadırın içini gezmesi ve toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

tatbikat-12.JPG

Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.