Mehmet Ali Bulut'tan Elfabe kitabı

Mehmet Ali Bulut'tan Elfabe kitabı
Yazar Mehmet Ali Bulut'un Elfabe adlı kitabı Hayat Yayınlarından çıktı.

Bir önceki "Can Boğazdan Çıkar" kitabıyla büyük ses getiren yazar Mehmet Ali Bulut'un yeni bir kitabı daha okurlarıyla buluştu.

"Elfabe" adını verdiği yeni kitabını yazar el ve yüz çizgilerinden insan barkodunu okuma sanatı olarak tanımlıyor. Elfabe'de, yazar el ve yüz çizgilerinin kişiler hakkında pek çok bilgiyi barındırdığını ve ihtiyacımız olan tek şeyin bu çizgileri okumayı öğrenmek olduğunu ifade ediyor.

Bir kılavuz kitap

Elfabe bize kendimizin ve başkalarının geleceği ile ilgili bilgileri, kişiye uygun olan meslekleri, sağlık durumu ve hastalıkları, ömür süresini, iş ve aşk hayatı gibi daha birçok bilgiyi el ve yüz çizgilerimizden okuyabileceğimiz kılavuz olma özelliğini taşıyor.

Yüzün sol ve sağ kısmının kodları neler?

El ve parmak yapılarımız ile yüz hatlarımız davranışlarımızı belirleyen genetik kodlar içerir. Bu genetik kodlama; kişinin iç hâllerinden, yeteneklerinden, hastalıklarından, başarılı ya da başarısız olabileceği girişimlerinden haberler verdiği gibi düşünce süreçlerini de belirler.

Parmakların uzunluğu ya da kısalığı, avuç içindeki çizgiler, yükseltiler ve çukurlar hep bir şeylere işarettir. Mesela, bir meslekte çok başarılı olmuş insanların ellerinde belirgin ortak özellikler vardır.

İnsan yüzünün sol kısmı o insanın gerçek kişiliğini yansıtır. Buna karşın sağ tarafı ise saklamaya çalıştığı diğer yüzünü gösterir.

Mehmet Ali Bulut hakkında

1954'te Gaziantep, Islahiye ilçesi, Kerküt köyünde doğdu. 1978 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap ve Fars Dilleri Edebiyatları Bölümü'nden mezun oldu.

Mehmet Ali Bulut; Ruhun Deşifresi, Fardipli Sinha, Derviş ve Sinha isimli eserleriyle insanın ruh ve maneviyat dünyasına hitap etmiş, "Can Boğazdan Çıkar- Kan Gruplarına göre Beslenme ve Sofra Başı Sağlık Sohbetleri" isimli kitaplarıyla da beslenmenin önemi, hikmeti ve sağlıklı yaşamla ilgili çığır açan bir yaklaşım ortaya koymuştur. SABAH

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.