KOÇ ÜNİVERSİTESİ’NE TÜBİTAK’TAN DÖRT ÖDÜL

KOÇ ÜNİVERSİTESİ’NE TÜBİTAK’TAN DÖRT ÖDÜL
TÜBİTAK 2014 yılı Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri açıklandı. Koç Üniversitesi'nden Prof. Dr. Zeynep Aycan sosyal bilimler alanındaki çalışması nedeniyle...

TÜBİTAK Bilim Ödülü'ne layık görülerken, Prof. Dr. Özgür Barış Akan Mühendislik Bilimi alanındaki çalışmasıyla, Doç. Dr. Fuat Balcı ve Doç. Dr. Bahar Rumelili Sancak Sosyal Bilimler alanındaki çalışmalarıyla, TÜBİTAK Teşvik Ödülü'ne hak kazandı.

Türkiye'de yaptıkları çalışmalarla bilime uluslararası düzeyde önemli katkıları bulunan akademisyenlere verilen TÜBİTAK 2014 Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri açıklandı. Üç Bilim Ödülü, iki Özel Ödül ve 14 Teşvik Ödülü olmak üzere toplam 17 dalda ödül veren TÜBİTAK, bir Bilim Ödülü'yle, dört Teşvik Ödülü'nü yürüttüğü çalışmalar nedeniyle Koç Üniversitesi öğretim üyelerine layık gördü.

Bu kapsamda, Koç Üniversitesi'nden Prof. Dr. Zeynep Aycan sosyal bilimler alanındaki çalışması nedeniyle TÜBİTAK Bilim Ödülü'ne layık görülerken, Prof. Dr. Özgür Barış Akan Mühendislik Bilimi alanındaki çalışmasıyla, Doç. Dr. Fuat Balcı ve Doç. Dr. Bahar Rumelili Sancak Sosyal Bilimler alanındaki çalışmalarıyla TÜBİTAK Teşvik Ödülü'ne hak kazandı.

Bilim Ödülü İnsan Kaynakları Yönetimi, Liderlik, İş-Hayat Dengesi konularında araştırmalar yapan Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Aycan'a, “Liderlik, insan kaynakları yönetimi, iş-hayat dengesinde kültürün etkilerine ilişkin yaptığı uluslararası araştırmalarda, modelleme ve teori geliştirme yoluyla üstün nitelikli çalışmalar ve evrensel bilime katkı” gerekçesiyle verildi.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Prof. Dr. Özgür Barış Akan, “Haberleşme kuramı ve haberleşme ağları alanında gelecek-nesil haberleşme ağları, kablosuz haberleşme ve sensör ağları, nano haberleşme ve nano-ağlar konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları” nedeniyle Teşvik Ödülü'ne layık görüldü.

İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü Doç. Dr. Fuat Balcı, “Deneysel psikoloji ve davranışsal sinirbilim alanında zaman algısı, karar verme ve merkezi sinir sistemi hastalıklarının hayvan modelleri konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları” nedeniyle Teşvik Ödülü'nü almaya hak kazandı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü Doç. Dr. Bahar Rumelili Sancak'a, “Uluslararası İlişkiler alanında kimlik kuramları ve Avrupa Birliği çalışmaları konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları” nedeniyle Teşvik Ödülü verildi.Not: Koç Üniversitesi'nde Eylül 2014 itibariyle göreve başlayan, Doç. Dr. Mehmet Kanbay Medeniyet Üniversitesi ve daha önceki kurumlarda yürüttüğü çalışmalar nedeniyle TÜBİTAK Teşvik Ödülü'ne layık görüldü.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.