KİTAP FUARLARI FARKINDALIK YARATIYOR

KİTAP FUARLARI FARKINDALIK YARATIYOR
Karadeniz 6. Kitap Fuarı'nı ziyaret eden AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Toplumda okuma alışkanlığı konusunda farkındalık yaratmak için ve okumanın yaşam boyu öğrenme üzerindeki vazgeçilmez etkisini göstermek adına kitap fuarlarının önemli yeri vardır." dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen Karadeniz 6. Kitap Fuarı'nı ziyaret etti.TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen Karadeniz 6. Kitap Fuarı, bölgenin kültürel yaşamına önemli katkılar sağlayan 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılıyor. Dokuz gün boyunca açık kalacak olan fuarı ziyaret eden AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş bazı stantları dolaşarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

kitap-1.JPG
Bildiğiniz gibi ilk emri ‘oku’ olan bir dinin mensuplarıyız. Tarih boyunca bilgiye, irfana önem vermiş olan bir milletiz diyen Milletvekili Köktaş, "Bilim, kültür, sanat, edebiyat ve tarih gibi alanlarda bir milletin hafızasını oluşturan kütüphaneler, geçmişi geleceğe taşıyan en önemli yapılardır. Değişimi, gelişimi, eğitimi, bilimi, sanatı kısaca uygarlık gelişimini kitaplardan okuyarak görmekteyiz.

kitap-2.JPG
Kitapların olmadığı bir dünya düşünülemez. Günümüzdeki Bilişim çağında; Radyo, Televizyon, Bilgisayar, İnternet gibi iletişim araçlarındaki değişim ve ilerlemeler her geçen gün artmasına rağmen kitaplar insan yaşamından hiç eksik olmamış, önemini devamlı korumuştur.Kitap okumak, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesine ve şuurlu birey oluşumuna önemli katkılar sağlamaktadır.Geleceğimizin aydınlık yarınları olan çocuklarımıza en güzel tutkunun okuma alışkanlığı, en iyi dostun, arkadaşın ve yardımcının da kitaplar olduğunu benimsetelim." diyerek sözlerine son verdi.

kitap-4.JPG

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.