Kavak Belediyesinden Vergi Borcu Olanlara Çağrı

Kavak Belediyesinden Vergi Borcu Olanlara Çağrı
Kavak Belediyesi,çıkarılan 6552 yasa gereği vergi borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşların başvurularını almaya başladı.

Son başvuru tarihi 1 Aralık'ta sona ererken, Başkan İbrahim Sarıcaoğlu, torba yasadan faydalanmak isteyenlerin bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini söyledi.

Bazı kamu alacaklarıyla ilgili olarak yeni çıkan Torba Yasa'nın ardından vergi faiz affından yararlanmak isteyenlerin ellerini çabuk tutması gerekiyor. Yeni çıkan yasayla; emlak vergisi ile çevre temizlik vergisi ve bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamları ve emlak vergisi üzerinden hesaplanan taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına katkı payıyla buna bağlı gecikme zammına yönelik borçları yapılandırma imkanı getirildi.

BAŞVURULAR BELEDİYEYE

6552 Sayılı Kanun kapsamında getirilen yasa gereği geniş düzeyli vergi affından yararlanmak isteyen mükelleflerin, emlak-Çevre Temizlik Vergisi ile Kavak Belediyesi'ne borcu bulunan vatandaşların başvuru işlemleri devam ediyor. 11.09.2014 tarihinde TBMM tarafından kabul edilerek Resmi Gazete'de yayımlanıp yürürlüğe giren 6552 Sayılı Kanun kapsamında aftan yararlanmak isteyen mükellefler, başvurularını Kavak Belediyesine yapabiliyor.

SON GÜN 1 ARALIK

1 Aralık tarihine kadar devam edecek başvurularda mükellefler, ilgili kanun kapsamında Kavak Belediyesi'ne Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi nedeniyle taksitlendirme imkanından yararlanabilecekler. Kavak Belediyesi'ne başta emlak olmak üzere çevre temizlik borcu olanlar 1 Aralık 2014'e kadar başvurması halinde borçlarını taksitle ödeyebilecekleri, peşin ödeme yapmak isteyenlerin ise avantajlı indirim imkanından faydalanabilecekleri bildirildi. 1 Aralık tarihinden sonra yapılacak başvurular ise af kapsamında değerlendirilmeyecek.

BU FIRSATI KAÇIRMAYIN

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, torba yasada çıkan geniş düzeyli vergi affından faydalanmak isteyenlerin bu fırsatı kaçırmaması gerektiğine vurgu yaptı. Başkan Sarıcaoğlu, hükümetin çıkardığı torba yasadaki affın borçlular için önemli bir imkan olduğuna dikkat çekerek, başvuru süresinde Kavak Belediyesi'ne müracaat edilmesini, zamanında başvurmayanların aftan faydalanamayacağını dile getirdi.

Erdal Ündücü

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.