KARAMAN: GÜNÜ GELDİĞİNDE İSRAİL'E EN SERT TOKADI ATACAĞIZ

KARAMAN: GÜNÜ GELDİĞİNDE İSRAİL'E EN SERT TOKADI ATACAĞIZ
Anadolu Gençlik Derneği İlkadım İlçe Başkanı Ömer Faruk KARAMAN Mescidi Aksa'nın İsrail tarafından ibadete kapatılması ile ilgili bir açıklama yaptı.

Karaman açıklamasında, Mescid-i Aksa'nın tarihin ve inancımızın bize emaneti olduğunu belirterek şunları söyledi:

'Müslümanların ilk kıblegahı Mescid-i Aksa; İslam dünyasının içinde bulunduğu kargaşa ortamından istifade edilerek korsan devlet İsrail tarafından işgal edilmekle kalmamış, 1967'den bu yana ilk defa tamamen ibadete kapatılmıştır. Mescid-i Aksa'yı yok ederek kendi batıl inançları doğrultusunda kutsal tapınaklarını inşa etmeyi en önemli gayeleri olarak gören işgalci Siyonistler, Mescid-i Akasa'nın sahipsiz kaldığını zannederek gözlerini iyice karartmışlardır. Nihai hedefleri Filistin'i işgal ve Müslümanları bölgeden çıkarmak olan İsrail, öncelikli hedef olarak Mescid-i Aksa'nın işgalini planlamıştır ve yıllardır süregelen sistematik uyutma seanslarıyla Müslümanları uyutmuşlardır. Mescid-i Aksa da bir avuç müminin dirençleri ise bunca kargaşanın içinde duyulmamaktadır'
Karaman açıklamasını şöyle sonlandırdı:
"Bir Hz. Ömer, bir Selahattin Eyyubi, bir Yavuz Sultan Selim, bir ulu hakan Abdülhamit Han, bir Erbakan artık dünyada değiller ancak biz onların torunları, evlatları, öğrencileri olarak buradayız ve haykırıyoruz. Mescid-i Aksa yolunun yolcuları her daim ilk kıblegahına sahip çıkacaktır. Mescid-i Aksa tarihimizin ve inancımızın bize emanetidir. Emanetimize sahip çıkmak için bütün gücümüzle çalışacak İslam Birliğini tesis ederek hak ve adalet merkezli yeni bir dünya kuracağız ve o gün geldiğinde İsrail'e hak ettiği tokadı en sert biçimde atacağız" dedi.
Umut İnci

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum