KARADENİZ'İ KURTARMAK İÇİN EĞİTİM PROJESİ

KARADENİZ'İ KURTARMAK İÇİN EĞİTİM PROJESİ
DENİZ Temiz Derneği (Turmepa) Samsun Şubesi tarafından hazırlanan proje ile Karadeniz kirlilikten kurtarılacak.

Samsun Kıyı ve Deniz Merkezi Proje Koordinatörü Okan Mithat Gemici, "Karadeniz'in kirlilikle ilgili taşıdığı riskleri ve çözüm yollarını gösteren bir eğitim seti hazırlıyoruz" dedi.

Turmepa Samsun Şubesi, 2014-2015 eğitim yılında, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile birlikte Karadeniz'i korumak ve geleceğe daha güzel bir çevre bırakmak için önemli bir eğitim projesi gerçekleştiriyor.

Samsun Kıyı ve Deniz Merkezi Proje Koordinatörü Okan Mithat Gemici, "Turmepa olarak, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'nin Karadeniz'i kirlilikten korumak için bölgeyi çevreleyen ülkelerin temsilcilikleri ile birlikte yürüttüğü Karadenizi Kurtarmak Projesi'nin eğitim ayağını üstlenmiş bulunmaktayız. Bu kapsamda Ondokuz Mayıs Üniversitesi Biyoloji Öğretmenliği Bölümü önderliğinde oluşturulan öğretim üyelerinin ve öğrencilerin oluşturduğu proje ekibi ile sadece Karadeniz'i tanıtan ve Karadenizin kirlilikle ilgili taşıdığı riskleri ve çözüm yollarını gösteren bir eğitim seti hazırlıyoruz" dedi.

Eğitim sunumunun orta öğretim 5- 8 ve lise 9- 12 düzeyinde iki farklı seviyede hazırlanacağını ifade eden Okan Mithat Gemici, "Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürüteceğimiz Mavi Karadeniz Eğitim Projesi kapsamında Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile hazırladığımız eğitim setlerini, 10 Aralık'ta İlkadım İlçesi'nde başlamak üzere Samsun'un tüm ilçelerindeki yaklaşık 500 gönüllü öğretmenimize eğitici eğitimi vererek anlatacağız. Daha sonra eğitici eğitimi alan öğretmenlerimiz Karadeniz'i kurtarmak eğitimlerini öğrencilerine aktaracaklar. Bu eğitimleri daha sonra Karadeniz'deki tüm illerde, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile paylaşmayı hedefliyoruz" diye konuştu.(DHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.