İstihdam odaklı tekstil atölyeleri

İstihdam odaklı tekstil atölyeleri
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ”Kendi imkanlarımızla fiziki şartlarını ve yerini ayarladığımız alanda tekstil firmalarımızın kendi makinaları ve usta elemanlarıyla hazırlayacağı atölyelerde 3 bin kişiye iş imkanı sağlamış olacağız” dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Ben güne kadar hiç havalı laf üretmedim. Oy alma vadiyle de halkımızın karşısına yalan yanlış vaatlerle çıkmadım" dedi.

ilkadim-3.jpg

Açıklamasında işsizlik sorununa değinen Demirtaş, "Yaklaşan yerel seçimlerde halkımız bir kez daha bize teveccühü gösterip tekrar görevi bize teslim ederse elimizdeki imkanlar ve kaynaklar doğrultusunda istihdam odaklı İlkadım’da "Tekstil Atölyeleri" kuracağız. Kaynak ve eldeki finansmanlar, imkanlar doğrultusunda yapılacak projeleri başında işsiz vatandaşlarımıza bir ekmek kapısı olacak tekstil atölyelerini hayata geçirerek istihdam sorununa çözüm olmak istiyorum. İşsizlik sadece ülkemizin değil bizim ilçemizin de en büyük sorunları arasında yer alıyor." ifadelerini kullandı.

3 bin kişiye iş imkanı
İlçeye kazandırılacak olan Tekstil Atölyeleri ile 3 bin kişiye iş imkanı sağlanacağını vurgulayan Demirtaş, "Kendi imkanlarımızla fiziki şartlarını ve yerini ayarladığımız alanda kurulacak atölyelerde 3 bin kişiye iş imkanı sağlamış olacağız.

ilkadim.jpg

İstihdam odaklı bir yatırımı hayata geçirmek bir önceki başkanlık dönemimde de hayalimdi. Fakat kaynak yetersizliği yüzünde ötelemek zorunda kaldık. Yeni dönemde bu projemizi hayata geçirip vatandaşlarımız için iş alanı oluşturarak evine helal yönden ekmek götürebilmesine sağlamak istiyorum” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.