İşte Türkiye'nin en değerli caddeleri

İşte Türkiye'nin en değerli caddeleri
Uluslararası ticari gayrimenkuller üzerine araştırma yapan JLL firmasının raporuna göre Türkiye'nin en değerli caddeleri İstiklal ve Bağdat.

İstiklal Caddesi'nde 100 metrekarelik bir mağazanın aylık kirası ortalama 24 bin Euro'ya çıkarken, İstiklal Caddesi'ni sırasıyla Bağdat Caddesi ve Nişantaşı izliyor.

75 ülkede 200 kurumsal ofisi ve 53 bin çalışanıyla faaliyet gösteren JLL, 'Türkiye Perakende Pazarı Raporu'nu açıkladı. JLL'in raporuna göre perakende pazarında ulusal ve uluslararası perakendecilerin Türkiye genelindeki büyüme hedefleri bakımından oldukça aktif bir görüntü gözlemleniyor ve bu söz konusu eğilimin önümüzdeki dönemde de devam etmesi öngörülüyor.

JLL'in raporunda en dikkat çekici noktalardan biri; cadde perakende pazarı. Rapora göre perakende sektörünün İstiklal ve Bağdat Caddeleri'ne yönelik talebi artıyor. Bu yılın 3. çeyrek sonu itibariyle İstiklal ve Bağdat Caddeleri'nde kira bedelleri bir önceki yıla kıyasla yüzde 6.67 artış gösterdi. Bu iki caddede birincil kira arzında metrekare fiyat ortalaması 240 Euro oluyor. Başka bir ifade ile 100 metrekarelik bir mağazanın aylık kira bedeli 24 bin Euro'yu buluyor.

Ortalama kira bedeli 200 Euro civarında olan Nişantaşı bölgesi de, her zamanki gibi lüks markaların en önemli merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul'un en gözde lokasyonları arasında olan Nişantaşı'nda 2015 yılında kira bedellerinin artan perakende talebiyle birlikte yükselmesi bekleniyor.

Bunun yanı sıra, rapora göre 2015 yılında İstiklal, Bağdat, Bahariye ve Beşiktaş Çarşı'da kira bedellerindeki yükseliş trendi sürecek. 2015'te Alemdağ ve Nispetiye Caddeleri'nde fiyatların mevcut seviyelerini muhafaza edeceği öngörülüyor.

İşte caddelerin metrekare kira fiyatı (Euro):
İstiklal: 225
Bağdat: 225
Nişantaşı: 200
Bahariye: 90
Beşiktaş Çarşı: 80
Nispetiye: 80
Alemdağ: 65

JONES LANG LASALLE (JLL) HAKKINDA:

Jones Lang LaSalle (JLL) ticari gayrimenkul üzerine finansal hizmetler veren, yatırım yönetimi alanında danışmanlık hizmetleri sunan global bir firma. 75 ülkede, 200 kurumsal ofisi ve 53 bin çalışanıyla JLL, Türkiye'de 2007 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Cihan

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.