İŞADAMLARI KÖY TAVUĞU PROJESİNİ YERİNDE GÖRDÜ

İŞADAMLARI  KÖY TAVUĞU PROJESİNİ YERİNDE GÖRDÜ
Bafra Ziraat odası Başkanı Sait Karagöl,Yeşil Küre Organik Ürünler Tarım Hayvancılık Yön Krl.Bşk. Ahmet Aydın ,Çarşamba Ziraat Odası Bşk. İsmail Güngör Yavuz köy yumurtası Hasan Yavuz Bafra Ziraat Bankası Müdürü Kenan Bayraktar...

Ordu Altınordu Ziraat Odasının Projesi Olan "Köy Tavuğu" projesini yerinde inceleyerek proje hakkında bilgi alışverişi yapıldı.
Altınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt ziyarette yaptığı açıklamada,''Başta fındık üreticileri olmak üzere yöredeki çiftçilere ek gelir sağlayacak "Tavukçuluk projesinin ortaya çıkışının sebebi, fındıkta oluşan zirai dondur. Fındıkta don oluşması sonucu bir afet meydana geldi. Hal böyle olunca üreticilerimiz büyük oranda zarara uğradı. Bu nedenle köy tavukçuluğu projesi geliştirdik. Proje ile yeri müsait olan, işletmecilik yapmak ve ek gelir elde etmek isteyen çiftçilere her türlü desteği ziraat odası olarak veriyoruz. Üreticilere 80 metrekare kapalı alan, bin metrekare açık alan olacak şekilde bir proje sunduklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü,"İlk etapta 300 tavuklu bir proje bu. Üreticilerimize bankalarda uzun vadeli kredi kullandırmak kaydıyla yardımcı olacağız. Bugün herkesin fındık ya da kivi bahçesi var. Bu bahçelerde rahatlıkla üretim yapılabilir. 80 metrekare yeri ve 300 tavuğu bulunan üreticilerimizin aylık 2 bin lira yan geliri olacak. Bu da başta fındık üreticisi olmak üzere çiftçilerimizi çok rahatlatacak. Bunun hesabını yaparak yola çıktık. İnşallah fındık üreticisi zirai donun zararlarını köy tavukçuluğu ile asgariye indirmiş olacak."dedi.
Bafra Ziraat odası Başkanı Sait Karagöl ise heyet adına bir konuşma yaptı.
Karagöl,''Eyüp Elmas Bey in daveti üzerine Altınordu ziraat odasının Köy tavuğu projesini yerinde incelemek üzere bulunuyoruz. Bafra Ziraat odası olarak böyle bir projeyi Bafra'da daha kapsamlı olarak hayata geçirmeyi hedefliyoruz.Buraya gelirken başta köy muhtarlarımızın da olmasını çok isterdim diyen. Ziraat Bankası Bafra Müdürümüz , Organik tavuk üreticisi Ahmet Aydın ve Yavuzköy yumurta sahibi Hasan Yavuz olsun sağ olsunlar bu proje ile ilgili bölgemizde neler yapılabilecegi konusunda bilgi alışverişinde bulunduk ve kümesleri gezdik .Bafra 'da daha kapsamlı olarak girişimci işadamımız Ahmet Aydın olsun Eyüp Elmas olsun Banka ayağıyla birlikte neler yapabileceklerimizi daha kapsamlı olarak bilgi alışverişinde bulunacağız.''diyerek sözlerini tamamladı.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.