İhsan Kurnaz: Seçimler bitti şimdi çalışma zamanı

İhsan Kurnaz: Seçimler bitti şimdi çalışma zamanı
İlkadım Belediye Meclisi, 31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından 2024-2029 döneminin ilk toplantısını yaptı. Yapılan toplantıda meclis yönetimi ve komisyon üyeleri belirlendi.

İlkadım Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısını İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz başkanlığında Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıya basın mensupları da yoğun ilgi gösterdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, bütün Meclis üyelerine başarılar diledi.

5 yıl boyunca şeffaf ve adil bir yönetim süreci geçirmek istediklerini ifade eden Başkan İhsan Kurnaz, "Meclis çatısı altında birlikte 5 yıl boyunca ilçemizin, şehrimizin meselelerini istişare ederek birlikte değerlendirerek çözüme kavuşturacağız. Bunlarda sizlerin büyük katkısı olacak. Seçimler bitti, şimdi çalışma zamanı. İlkadım halkı da bir teveccühte bulundu ve bize görev verdi. Bizler de bu göreve en iyi şekilde layık olmak için çalışacağız ve hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz. İlkadım hepimizin ortak paydası. İlk toplantımız hayırlı olsun” dedi.

MECLİS YÖNETİMİ BELLİ OLDU
Başkan İhsan Kurnaz’ın ardından AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti grup sözcüleri de yeni döneme ilişkin iyi niyet temennilerini dile getirdi. Konuşmaların ardından Meclis Başkan Vekilliği, Meclis Divan Katipliği ve Komisyon Üyelikleri için seçim yapıldı.

Yapılan oylama sonucu yeni meclis yönetiminde Birinci Başkan Vekili olarak Mustafa Umar seçildi. İkinci Başkan Vekili olarak ise Muharrem Soylu seçildi.

ilkadim-3.jpg

Meclis Divan Katibi Asil Üyeleri de Çetin Topsakal, Ahmet Çağdaş Çatoğlu ve Ahmet Kayır oldu. Encümen Üyelikleri ise Özkan Şener, Muharrem Soylu ve İlkay Erkan isimlerinden oluştu. Bunun yanı sıra açık oylama ile yapılan seçimlerde komisyonlarda yer alan isimler de belirlendi. Bu kapsamda, İmar Komisyonu'na Alper Aydemir, Murat Gürbüz, Tunç Demirel, Fikret Pekal ve Mete Türker seçildi.

Plan Bütçe Komisyonu'na Ahmet Kayır, Fikret Öztürk, Davut Yolaydın, Şefik Sezgin ve Buğra Ertem Akın seçilirken; Hukuk Komisyonu'na da İbrahim Güven, Merve Bayraktar Keskin, Ahmet Çağdaş Çatoğlu, Ceyhun Özkoç ve Ender Çıkla seçildi. Çevre Sağlık Komisyonu'na ise Mustafa Seven, Serkan Akyüz, Mustafa Umar, Ali Kandemir ve Cengiz Akşan seçildi.

Sosyal Hizmet Komisyonu'na da Muharrem Soylu, Ahmet Arslanoğlu, İlkay Erkan, Ayperi Türkoğlu ve Savaş Oyalı seçildi.

Eğitim-Kültür Spor Komisyonu'na da Çetin Topsakal, Tunç Demirel, Kadir Soylu, Osman Ölçer ve Savaş Ovalı seçildi. Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'na da Merve Bayraktar Keskin, Tunç Demirel, Özkan Şener, Serpil Olgun ve Ayperi Türkoğlu seçildi.

Kentsel Dönüşüm ve Deprem Güçlendirme Komisyonu'na ise Murat Gürbüz, Kadir Soylu, Davut Yolaydın, Mete Türker ve Buğra Ertem Akın seçildi.

BİRLİK ÜYELİKLERİ BELİRLENDİ
2,5 saat süren Meclis Toplantısında ayrıca 2023 yılı faaliyet raporu da yeni meclisin onayına sunuldu. Rapor oy çokluğuyla kabul edildi.

2023 yılı Denetim Raporunun da görüşüldüğü meclis toplantısında ayrıca, birliklere üyelikler de yeniden belirlendi. Buna göre Tarihi Kentler Birliğine Alper Aydemir (Asil Üye) ve Mustafa Umar (Yedek Üye) seçildi.

Tarım Şehirleri Birliğine ise İbrahim Güven (Asil Üye), Davut Yolaydın (Asil Üye) ve Murat Gürbüz (Yedek Üye) seçildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.