İdeal burnun özeti: 5 kelime!

İdeal burnun özeti: 5 kelime!
İş hayatından aile yaşantısına kadar her türlü “yüz yüze” iletişimde nasıl davrandığımız kadar nasıl göründüğümüz de önem taşıyor.

Çünkü kendimize rahatsızlık veren herhangi bir unsur iletişim motivasyonunu olumsuz etkiliyor.
Yorum: 0
İdeal burnun özeti: 5 kelime!
Örneğin burnuyla nefes alma sorunu yaşayan bir kişi konuşmakta nasıl zorlanıyorsa görsel olarak sıkıntı yaşayan kişi de karşısındaki kişinin burnuna odaklandığını düşünüyor.


Bu noktada başta yüz bölgesi olmak üzere estetik dokunuşlar ve operasyonlar çare olarak görülüyor ve tercih ediliyor.
Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Süreyya Şeneldir, burunda eğrilik, şekil bozukluğu varsa v e bu burnun fonksiyonlu kullanımını engelliyorsa çözümün estetik burun ameliyatıyla çözüldüğünü belirtiyor.

Op. Dr. Şeneldir, “ancak estetik burun ameliyatı denildiğinde estetik burun ameliyatı denildiğinde tüm burunların birbirine benzediği küçük, kalkık burunlardan bahsetmiyoruz” diyor:

“Estetik burun ameliyatı dediğimiz zaman artık hem fonksiyonlarını kaybetmeyen, hem yüzle uyumlu, hem de doğal burunlardan bahsediyoruz. Ve bunu 5 kelimeyle özetliyoruz;

-Simetri
-Oran
-Uyum
-Doğal
-Fonksiyon

Estetik burun ameliyatı (Rinoplasti ), çekici, simetrik yüz ile uyumlu doğal ve fonksiyonları kazandırılmış bir burnu hedefler.”
KBB Uzmanı Op. Dr. Süreyya Şeneldir, çekici olanın doğal olduğunu vurguluyor:

“Çekici burun doğaldır, yüzün diğer yapıları ile uyumludur. Umberto Eco - Güzel olan her şey iyi orantılanmıştır- der. Güzel ve çekici burun da iyi orantılanmış olmalıdır. Burun hem yüzle hem de kendi içinde orantılı olmalıdır.Burna ışık düştüğü zaman gölge ve parlaklıklar tam olması gereken yerde olmalıdır.”

ÇEKİCİ BURUN ESTETİKLİ DURMAZ AMA “BEN VARIM” DER

Op.Dr. Süreyya Şeneldir, kişi hem aynaya baktığında hem de insanlarla iletişim kurarken burnun cephesinin ön planda olduğunu belirtiyor. İşte bu nedenle de estetik burun ameliyatlarında ön cepheden görünümü düzgün oturtmanın önemine dikkat çekiyor:
“Aynaya baktığımızda veya insanlarla iletişim halindeyken hep burnumuzun cephesi ön plandadır. Profil görüntüsü ikinci plandadır. Bu bağlamda başarılı bir burun estetiğinde ön cepheden görünümü düzgün oturtmak esastır.Yandan görünümdeki sorunları gidermek de önemlidir. Ancak önden görünümde ortaya çıkabilecek eksiklikler çok daha acımasız olmaktadır.”

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Operatör Doktor Süreyya Şeneldir, özellikle estetik burun ameliyatlarında çekici burun için temel olanın “doğallık” olduğunu belirtiyor:

“Çekici bir burun “ben varım” demelidir. Aşırı küçültülmüş, silik ve dengesiz bir burun çekici olamaz.Güzel bir burun yüzün diğer güzelliklerini de ortaya çıkaracaktır.Güzel ve doğal yapılmış bir burun asla estetikli gibi durmaz. Sizi hiç tanımayan birisi burnunuzun estetikli olduğunu anlamaz.Tanıyanlar ise ameliyat sonrası sizdeki pozitif değişimi hemen fark eder.Ama çoğu bunun burundan kaynaklandığını bile anlamaz.

Başarılı bir ameliyat sonrası şişlikler dağıldıktan sonra burun yüze iyice oturur. Sonuç doğal ve güzel olduğu için kişi asla yeni halini yadırgamaz. Hatta çoğu insan eski burnunu bile unutur.”milliyet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.