Huzur içinde yaşama hakkını tüm gücümüzle savunacağız

Huzur içinde yaşama hakkını tüm gücümüzle savunacağız
CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, Kavak Köseli Mahallesinde incelemelerde bulundu, eylem yapan vatandaşlara destek verdi. Çan, "sağlıklı bir çevrede ve huzur içinde yaşama hakkını tüm gücümüzle savunacağız." dedi.

CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, Samsun Çevre Platformu sözcüsü Adnan Korkmaz ve Mimarlar Odası Samsun Şubesi Kent İzleme Komitesi Üyesi İshak Memişoğlu ile birlikte Köseli Mahallesi’ni ziyaret etti.

kvk7.jpg

Çan, şu açıklamalarda bulundu: "Bu köy 20 yıldır, AKP’nin ranta dayalı zenginleşme çabalarının hedefi oldu. 20 yıl önce taş ocağıyla başlayan hikaye, çimento fabrikası kurulmasıyla başka bir boyuta taşındı ve son olarak yeni bir taş ocağı kurulması için süreç başlatıldı. Verimli tarım arazileri ve su kaynakları büyük bir tehdit altında. Az önce, yemek yapmak için içme suyu için köy çeşmesinden su alan kadınları gördük. Buradaki bütün kalabalık da birer ikişer yudum, bu köyün yüzyıllardan beri akan, doğal kaynak suyundan suyunu içtik ama bu taş ocağı devam ettiği sürece, bu çimento fabrikası kontrolsüz bir şekilde çalışmaya devam ettiği sürece, filtresiz bir şekilde işletilmeye devam ettiği sürece ve yeni taş ocakları açılmaya devam ettiği sürece, o su maalesef kaynağını kaybedecek ve yüzeye çıkmak için başka yerler arayacak. İşte bu nedenle, ormanlarımızı yok eden, su kaynaklarımızı kurutan, verimli tarım arazilerimizi ve evleri tozun-toprağın içinde bırakan çimento fabrikası, taş ocakları ve konkasör tesisine karşı mücadele eden hemşehrilerimizin, sağlıklı bir çevrede ve huzur içinde yaşama hakkını tüm gücümüzle savunacağız."

kvk1.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.