'HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEYİN'

'HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEYİN'
Bafra Kaymakamı Halis Arslan'ın bu haftaki hafta sonu ziyareti Kuşluğan, Terzili, Kamberli, İlyaslı, Eynegazi, Yiğitalan, İğdir ve Başkaya mahallelerine oldu.

Mahalle ziyaretlerinde önce grup yolu üzerinde bulunan, Kuşluğan karakolunu ziyaret eden kaymakam Arslan burada bir süre askerlerle sohbet etti. Daha sonra, Kuşluğan mahallesi içinden geçen ve Terzili mahallesi ile Kuşluğan mahalle karakolu arasında yaklaşık 4 km. dere ıslah çalışmasını yerinde inceleyen Arslan dere ıslah çalışmasının can ve mal güvenliği açısından mahalleye katacağı öneme dikkat çekti.
Bafra Kaymakamı Halis Arslan yaptığı açıklamada,''Geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi, bu haftada 8 mahallemizi ziyaret etmeye çalıştık. Gayemiz, oraları gidip görmekten çok, ihtiyaç ve sorunlarını yerinde incelemek, gereğini yapmaktır. Devletimiz her zaman güçlüdür; her an vatandaşının yanındadır. Tabi bu, her şeyi devletten beklemek manasına da gelmez. Kişi ailesi içinde ölümü bekler mi? Beklemez. Bu sebeple, her şeyi devletten beklemeyin. Mahallenizde devlete ait binaların bakımını yapın. Bu binalar sizlere emanettir. Bunlar birer değerdir. Yapmak bizden, onları korumak, kollamak sizlerin görevidir. Bunlar için yorulmaya, gevşemeye gerek yok. En büyük gıda sevgidir, hizmettir. Bütün bunları devlet millet el ele vererek sevgi ve hizmet çerçevesi içinde birlikte yapacağız. Eynegazi merkez mahalle kabristanlığında bulunan Şehit J. Çvş. Ayhan Kalkan ve Yiğitalan mahallesi kabristanlığında metfun bulunan Görev Şehidi Deniz Eri Şehit Hüseyin Bestil'in de kabirlerini ziyaret ederek, ruhları için dua ettik. Her iki şehidin de başlarında bulunan bayrakların yıpranmış olanlarını yenisiyle değiştirdik.
Bafra'ya 50 km. uzaklıkta bulunan Başkaya mahallesinden burada bulunan Altınkaya barajını yukarıdan seyrettik ve manzarası adeta tablo gibi duran mahalle halkı ve ilgililerce karabaş yaylası diye tabir ettikleri mevkiyi de ziyaret ettik ve buranın turizme kazandırılması noktasında çalışmalar yapılması için mahalle muhtarı ve dernek yönetiminden proje hazırlamalarını istedik.''dedi.
Yapılan ziyarette, Kaymakam Halis Arslan'a, BafraJandarma ve Garnizon Komutanı Jnd. Bnb. İlhan Güngör, Bafra Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür v. Özkan Ünal, Bafra Sağlık Müdürü Aytaç Akın, Bafra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hasan İrer, Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Şantiye Sorumlusu Hüseyin Sezgin, Bafra Yedaş Dağıtım Hizmetleri Sorumlusu Sinan Bülbül ve Kuşluğan Karakolunda görevli komutan ve askerler eşlik ettiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.