Halit Doğan: Bizim her zaman önceliğimizdir

Halit Doğan:  Bizim her zaman önceliğimizdir
Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Organize Sanayi Bölgeleri’nde yaptığı çalışmalar kapsamında ulaşım altyapısı beton yol uygulamalarıyla güçlendirildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki Organize Sanayi Bölgeleri'nin (OSB) ulaşım altyapısını güçlendirmeye devam ediyor.

Yol, Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalar kapsamında, son bir buçuk yılda Vezirköprü OSB'ye bin 700 metre uzunluğunda ve 8 metre genişliğinde, Çarşamba OSB'ye bin 300 metre uzunluğunda ve 18 metre genişliğinde, ayrıca bin metre uzunluğunda 10 metre genişliğinde, Havza OSB'ye ise 8 bin 700 metre uzunluğunda ve 4 metre genişliğinde yeni beton yollar yapıldı.

Ayrıca, Tekkeköy’deki OSB'de 10 kilometrelik bir beton yolun yapımı tamamlandı. Bafra OSB'ye ise 625 metre uzunluğunda ve 8 metre genişliğinde beton yol eklenerek, sanayi bölgelerinin ulaşım altyapısı güçlendirildi.

manset-2.jpeg

Yolların yapımı devam ediyor
Yol, Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Yeni Organize Sanayi Bölgesi için 8 kilometre uzunluğunda ve 20-50 metre genişliğindeki yolların yapımı ise devam ediyor.

Yapılan yeni yollarla birlikte, OSB'lerdeki ulaşım sorunlarına hızla ve kalıcı çözüm getirildi. Böylece işletmelerin lojistik süreçlerinin ise daha sağlıklı bir şekilde yürütmeleri sağlandı.

Yüksek potansiyele sahip
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, Organize Sanayi Bölgeleri’nin kentlerin ekonomileri için lokomotif noktalar olduğunu belirterek “Bölgenin merkezi olan Samsun tarımdan sanayiye, turizmden ticarete her alanda yüksek bir potansiyele sahiptir. Kentin çeşitli noktalarında yer alan aktif Organize Sanayi Bölgeleri’nde (OSB) üretim aralıksız devam ederken yeni kurulan ve kurulması planlanan Organize Sanayi Bölgeleri ile birlikte Samsun üretimden gelen gücünü çok daha ileri bir seviyeye çıkarmayı hedeflemektedir. Organize Sanayi Bölgelerimiz ekonomimizin can damarları konumundadır. Bu kapsamda OSB’lerimizin her türlü ihtiyacını karşılamak bizim her zaman önceliğimizdir. Samsun’un ekonomisinin daha güçlü hale gelmesi için sanayicilerimizin ve işletmelerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.