Genç mühendislerin mezuniyet heyecanı

Genç mühendislerin mezuniyet heyecanı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesinin 2023-2024 akademik yılı 28. dönem mezuniyet töreni Kurupelit Kampüsü’ndeki Yaşam Merkezi’nde düzenlendi.

Mezuniyet töreninde; Mühendislik Fakültesi bünyesindeki 10 bölümde eğitimlerini başarıyla tamamlayan yaklaşık 470 öğrenci mezun oldu. Düzenlenen mezuniyet törenine; Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yıldıray Topcu, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Özcan, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Çetin Kurnaz ve Doç. Dr. Nihan Kaya, meslek odaları temsilcileri, akademisyenler, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

dsc-6900.jpg

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştirilen Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yıldıray Topçu, "Mühendislik eğitiminin zekâ ve kişisel beceriden çok, düzgün ve sürekli çalışmayı gerektiren bir eğitim sistemi olduğunu aklınızdan hiç çıkarmayınız. Unutmayınız; Mühendis, teorik bilgiyi insanlık yararına pratik bilgiye dönüştüren kişidir. İçinde bulunduğumuz bu tarih diliminde ve bu coğrafyada yaşadıklarımız, gördüklerimiz, hepimize Mühendisliğin ne kadar kritik bir öneme sahip olduğunu gösterdi ve her geçen gün bu gerçeğin altı sürekli çizilmeye devam ediyor. Bugün burada insanlık ailesini temsil eden uluslararası öğrencilerimizle, gönül coğrafyamızdan kardeşlerimizle birlikte, insanlık onuruna ve haysiyetine yakışır daha iyi bir dünyanın mümkün olup olmadığı artık tamamen sizlere bağlı. Tüm insanlıkla beraber, milletimizi ve yurdumuzu hak ettiği düzeye çıkaracak eserlerin yapılmasında, bilgi ve görgünün yanında sağlam bir kişiliğin, kuvvetli bir iradenin ve geniş özverinin de rolünün büyük ve önemli olduğunu asla aklınızdan çıkarmayınız. Bundan sonraki hayatınızda hepinize sağlıklı, mutlu, hayırlı ve başarılarla dolu bir ömür diliyorum." dedi.

dsc-6815.jpg

Mühendislik Fakültesinden birinci olarak mezun olan Moro Umar Zakaria ise, "Mühendislik Mesleğine adım attığımız günü temsil eden mezuniyet törenimize hoş geldiniz. Bugün bu konuşmayı alanda bulunan tüm meslektaşlarım adına yapıyorum. Mühendislik eğitimi boyunca pek çok zorluk ve zaferle karşılaştık. Uykusuz geceler, göz korkutucu projeler ve zorlu sınavlarla yüzleştik. Ancak aynı zamanda keşif heyecanını, karmaşık sorunları çözmenin tatminini ve öğrenmenin sevincini de yaşadık. Başta ailelerimiz olmak üzere üzerimizde emeği olan herkese minnet borçluyuz. Bugün burada, bizlere meslek edindirme konusunda bilgelikleri ve uzmanlıklarıyla rehberlik eden hocalarımıza hepimiz adına en derin teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Öğretme konusundaki özveriniz ve tutkunuz hepimiz için bir ilham kaynağı oldu. Sizin bizlere olan inancınız, en zor zamanlarımızda bize büyük motivasyon oldu. Sizlere bugün bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum ve burada bulunan tüm meslektaşlarıma bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.

dsc-6966.jpg

dsc-7387.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.