GALİP ÖZTÜRK’DEN ENGELLİLERE ANLAMLI DESTEK GELDİ

GALİP ÖZTÜRK’DEN ENGELLİLERE ANLAMLI DESTEK GELDİ
Türkiye'de 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla Çarşamba Bedensel Engelliler Derneği Tarafından organize edilen program Çarşamba Adapark Tesisleri Göl Restoranda gerçekleşti.

Gecede Samsunlu İşadamı Metro Holding A.Ş yönetim kurulu başkanı Galip Öztürk tarafından Çarşamba Bedensel Engelli Basketbol takımına 2 adet sandalye hediye etti. Öztürk," Bu anlamlı gün içinde Çarşamba Bedensel Engelliler Derneğine okunmak uzere birde mektubu gönderdim " dedi.BAŞKANDAN ÖZTÜRK'E TEŞEKKÜR
Programın açılış konuşmasını yapan Çarşamba Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Kerim Deniz yaptığı konuşmada,“Türkiye nüfusunun yüzde 12.29'u gibi büyük bir rakamı engelliler oluşturmaktadır.Sosyal hukuk devleti anlayışı ile engellilerin tüketen değil üreten ve bağımsız yaşayabilen insanlar haline dönüştürmemiz en büyük hedefimizdir.Tüm vatandaşlarımızı engellilerin olmadığı bir dünya için ele ele vermeye çağırıyorum.Burada bizleri hiç bir zaman unutmayan değerli hemşerimiz İşadamı Metro Holding A.Ş yönetim kurulu başkanı Sayın Galip Öztürk'beyfendiye derneğimizin adına kendisine teşekkür ediyorum ”diye konuştu.
Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız'da programda yaptığı konuşmada Çarşamba'da yapılacak olan Engelsiz Yaşam Merkezi'nin müjdesini verdi.Kaymakam Yıldız," 2015 programına girdiğini belirtirken Yeşilırmak kenarında 12 dönümlük bir arsada yapılacağını ve Karadeniz bölgesinde tek olacaktır" dedi.

'HEMŞERİNİZ OLARAK DESTEK VERMEYE ÇALIŞTIM'
Programda ayrıca Metro Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Galip Öztürk'ün gönderdiğin mektup Avrasya Terminal İşletmeleri Genel Müdürü Haluk Tan tarafından okundu. Öztürk Mektubunda, “Dünyanın en büyük ekonomilerinin başında gelen ve yaptığı hamlelerle gelişmiş ülkelerin bile gözünü kamaştıran güzel ülkemizde, özellikle son yıllarda engelli vatandaşlarımız için de güzel şeyler olduğunu görmekten de ayrıca büyük memnuniyet duyduğumu ifade etmeliyim. Bu güne kadar hasbelkader engelli kardeşlerimizin her türlü sportif sosyal ve kültürel faaliyetine bir hemşeriniz olarak destek vermeye çalıştım. Aldığınız başarılar beni mesut ve bahtiyar etti. Birkaç hayırseverin desteği ile engelleri ortadan kaldırmak için gayret gösteren siz değerli kardeşlerime bu gün devletimizin her alanda daha fazla sahip çıkıyor olması hepimiz için gurur vericidir. Bakıyorum artık engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata karışabilmesi için her türlü tedbir alınıyor. Yeterli mi? Tabii ki değil. Hükümetimizin engelli vatandaşlarımız konusunda gerekli hassasiyeti gösteriyor olması büyük ülke olmamamızın da bir göstergesidir” diye konuştu.

ÖZTÜRK ADINA DÜZENLEDİKLERİ PLAKETİ TAN'A TAKDİM ETTİLER
Galip Öztürk, programda kendisi yer alamasa da Çarşamba Bedensel Engelliler Spor kulübüne 2 adet tekerlekli sandalye basketbolu sandalyesi gönderdi. Dernek yöneticilerinin Galip Öztürk adına düzenledikleri plaketi Avter A.Ş genel müdürü Haluk Tan'a takdim ettiler. Programa Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Özgür Bozkurt, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Feyzullah İlker Serdar, Metro Holding Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Yunus Seven, Avrasya Terminal İşletmeleri Genel Müdürü Haluk Tan, Sampi A.Ş genel Müdürü Özgür Ayyıldız, Çarşamba Metro Turizm İşletmecisi Cemalettin Durmuş çok sayıda engelli ve yakını katıldı. Köksal ÖNER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.