FUARDA OMÜ-YÖS TANITILDI

FUARDA OMÜ-YÖS TANITILDI
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Sudan'da Türkiye’nin Hartum Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Türk Üniversiteleri Eğitim Fuarı’na katılarak Uluslararası Giriş Sınavı olan OMÜ-YÖS’ü tanıttı.

Fuarda; Uluslararası İlişkiler Birimi Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Tütüncü, Uluslararası İlişkiler Birimi Ortadoğu Masası Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Murat Yıldız öncülüğündeki tanıtım ekibi OMÜ’yü temsil etti. Hartum Büyükelçisi İsmail Kübaoğlu, Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Gökhan Bozbaş, Türkiye’den katılım sağlayan üniversitelerin temsilcileriyle Yunus Emre Enstitüsü’nde bir araya gelerek teşekkür etti. Buluşmada, OMÜ temsilcileri, Büyükelçi Kübaoğlu ve Eğitim Müşaviri Bozbaş’a hediyelerini takdim etti.

Sudan’da OMÜ-YÖS’e ilgi yüksek!
Ondokuz Mayıs Üniversitesine ilginin son derece yüksek olduğu fuarda, katılan çok sayıda öğrenciye OMÜ görevlileri tarafından fakülteler ve bölümleri hakkında bilgilendirme gerçekleştirildi. OMÜ görevlileri, Sudanlı öğrencilere; Uluslararası Öğrenci Alım Sınavı (OMÜ-YÖS)’e müracaatın nasıl yapılacağı, sınav süreci ve sınavda sorulan soruların hakkında bilgiler verdi. Çeşitli okulların da ziyaret edildiği tanıtım gezisinde OMÜ-YÖS sınavının bu yıl 19 üniversite adına yapılacağı ve bu sınavdan alacakları puanla Türkiye’deki 19 üniversiteyi tercihte bulunabilecekleri ifade edildi. Ayrıca öğrencilerle, paydaş olan 19 üniversite hakkında da bilgiler paylaşıldı.

Türkiye Maarif Vakfı’na ziyaret
Fuar kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Tütüncü ve Dr. Öğr. Üyesi Murat Yıldız, OMÜ’yü temsilen Türkiye Maarif Vakfı (TMV) okulunu ziyaret ederek Vakfın Temsilcisi Mehmet Nedim Aslan ile görüştü. Daha sonra Uluslararası İlişkiler Birimi görevlileri Hartum’un önde gelen liselerinden Ombadda Şamal Erkek Lisesi ve Almaali Erkek Lisesi’ni ziyaret ederek bilgilendirme faaliyetlerinde bulundu. BU ziyaretlerde Vakfın liselerinde okuyan öğrencilere OMÜ tanıtılarak 21 Mayıs 2023’te yapılacak OMU-YÖS hakkında bilgiler verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.