"EL BİRLİĞİYLE EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET EDECEĞİZ"

"EL BİRLİĞİYLE EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET EDECEĞİZ"
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek, ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi ve taleplerini dinledi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik Kültür Merkezinde muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıda muhtarlara katılımlarından dolayı teşekkür eden başkan Sandıkçı, “El birliğiyle ilçemize en iyi şekilde hizmet edeceğimize canı gönülden inanıyorum” diye konuştu. Canik ilçesi sınırları içinde bulunan 52 mahalle muhtarı ile sürekli işbirliği içinde çalıştıklarını ifade eden Sandıkçı, “Halkın oylarıyla seçilmiş olmak hiç kuşkusuz bizlere olduğu gibi siz muhtarlarımıza da büyük bir sorumluluk yüklüyor. Gelişen ve büyüyen Canik için siz değerli muhtarlarımızla sürekli istişare ederek, sorunları ve talepleri çözüme kavuşturmayı önemsiyoruz” şeklinde konuştu. Canikli Muhtarlara ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler de veren Başkan Sandıkçı, “Bismillah diyerek çalışmalarımıza başladık. On ay gibi bir zamandır ilçemize hizmet etmeye çalışıyoruz. Söz verdiğimiz projelerimizi hayata geçirdik, hatta çok daha fazlasını gerçekleştirdik. 2020-2021 yıllarında sizlerde ilçemizdeki bu değişimi göreceksiniz. İlçemizdeki hizmetleri aksatmadan yürütmek için çalışmalarımız sürüyor. Ankara’da Bakanlıklarda,  Çevre Şehircilik ve İçişleri Bakanlarımızla görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Sağ olsunlar bizleri geri çevirmeden destek veriyorlar. Vekillerimizle de aynı şekilde görüşerek istişare ederek, Büyükşehir Belediyemizle de aynı şekilde uyum içerisinde çok şükür hizmetlerimizi yürütüyoruz. Hükümet konağımızın projesi onaylandı, zemin etüdü yapıldı. Kuzey Yıldızı Mahallemizde eski cezaevinin olduğu alana iki ay içerisinde 7 bin metre kare alana yapımına başlanacak. İlçemizin ana omurgası olan hükümet konağı da yapılmış olacak. Gençlik merkezimizin de binası hazır 2 ay gibi bir zamanda hizmete girecek. 

canik-bld-haber-3-006.jpg

Kentsel dönüşümde sona gelindi
Büyükşehir Belediyemizle  birlikte çalışmalarımız çok güzel bir şekilde devam ediyor. Soğuksu ve Gaziosmanpaşa Mahallelerimizde kentsel dönüşüm çalışmalarımızın sonuna yaklaştık. Soğuksu Mahallemizde başlama arifesindeyiz.  Plan onaylamada, hazır, önümüzdeki hafta son noktayı koyup Bakanlık onayından sonra görüşmeler başlayacak. Belediye evlerine yapılacak olan yürüyen merdivenin ihalesi bitti. Önümüzdeki ay içerisinde başlayacak. Bu güne kadar işin mutfağındaydık. Önümüzdeki günlerde inşallah yaptığımız çalışmaların yansımasını  sahada hep birlikte göreceğiz. Fen işleri müdürlüğümüz programlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Kış şartlarından dolayı zorlandığımız, mağduriyet yaşayan bir mahallemiz olmadı. 

"İhtiyacı olan vatandaşlarımızın her zaman yanındayız"
Sosyal faaliyetlerimiz çok faal bir şekilde devam ediyor. Samsun merkezde Sosyal Belediyeciliği en iyi uygulayan belediyeyiz. Bunun temelinde şu var. Hiçbir faaliyetimizi belediye bütçesinden karşılamıyoruz. Yaptığımız tüm yardımlar hayırseverlerimizin yapmış olduğu bağışlardır. Şu ana kadar yaklaşık 2 milyona yakın yardım geldi vatandaşlarımızdan. Bizlerde bunları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Elazığ depremine bir tır yardım gönderdik. İkinci tırın hazırlığını yapıyoruz. Sosyal yardımlarımız düzenli bir şekilde devam ediyor. Ekibimiz çok iyi heyecanlı. Her gün iki personelimiz evlere giderek tespit çalışması yapıyor. Bazen tespit çalışmalarına ekibimle birlikte bende katılıyorum. Sizlerden isteğim, mahallenizde gerçekten mağdur ihtiyaç sahibi varsa onlara yardıma hazırız. Birlikte yapamayacağımız hiçbir iş yok. Bu zamanda doğru yolla, doğru yöntemle çözülmeyecek hiçbir iş yok. Yeter ki doğru teşhisi yapalım çözümü kesinlikle var. İmkânsızlık diye bir şey yok. Her şey var, bize sadece çalışmak düşüyor. İstihdam konusunu çok önemsiyoruz. İş garantili eğitlerimizin ilkini tamamladık. Yirmi altı kardeşimiz işe başladı. İkincisini devam ettireceğiz. 

canik-bld-haber-6-002.jpg

“Haydi Canik Spora”
Sporla alakalı ‘Haydi Canik Spora’ projemizi sürdürüyoruz. 3 servis aracımız çocuklarımız evlerinden toplayıp Hasan Doğan Spor Merkezi’mize taşıyarak spor yaptırıyoruz. İlkokul 4. sınıftaki tüm çocuklarımızı okuldan alarak öğretmeniyle beraber Hasan Doğan Spor Salonumuza getiriyoruz. Salon sporlarıyla da onları tanıştırmış oluyoruz. Halı sahalarımız vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyor. Hamım Konaklarımızla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yarım kalan hanım konaklarımızı tamamlıyoruz. Hanım konaklarımızda kadınlarımıza yönelik eğitimler vermeye devam edeceğiz. 

"İlçemize Hastahane kazandırıyoruz"
Gazi Devlet Hastanesi’nin bir şubesini de Canik ilçemize açacağız. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. 15 poliklinik olarak hizmete geçecek. Yer tespitini tamamlandık. Bundan sonra Canikli vatandaşımız Gazi Devlet Hastanesine gitmeden ilçemiz sınırları içerisinde sağlık hizmetlerinden faydalanmış olacak. 

"Kamera Sistemiyle Güvenli Hale Getiriyoruz"
Bütün mahallemizdeki parkları yeniledik. Engelli çocuklarımız için engelsiz park projemiz devam ediyor. Yakın zamanda yapımını tamamlayacağız. Engelsiz parkımızı da yaparak bu eksikliği gidermiş olacağız. Bütün kırsal mahallelerimize de en az bir park projemiz var. Olmayan mahallelerimize de park çalışmalarımız sürüyor. Parklarımızı güvenli hale getirmek için bütün parklarımıza kamere koyma çalışmalarımız sürüyor. Parklarımız bu sistem sayesinde daha güvenli hale gelecek. 

canik-bld-haber-5-004.jpg

Karadeniz’de ilk olacak
Karadeniz Bölgesi’nde olmayan bir okulu ilçemize kazandırıyoruz. Bir hayırsever vatandaşımızın yardımıyla ilçemize Doğa Okulu yapıyoruz. Gürgen Yatağı’nda üniversitenin yanında bir alana Doğa Okulu (yaşayan okul) yapacağız. Karadeniz Bölgesi’nde olmayan bir okulu da ilçemize kazandırmış olacağız. Bu okul sadece ilçemize değil şehrimize hizmet verecek. Örnek bir okul olacak. Türkiye’de sadece Düzce’de var. İkincisi ilçemizde olacak.

"İmar konusunda hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz"
“İlçemizde imar çalışmalarımız devam ediyor. Bütün ilçemizin imar çalışma planını hazırlıyoruz. İlçemizde imar konusunda plansız yerimiz kalmayacak. Bu yıl Atatürk Mahallesi, Dereler Mahallesi, Hacıismail Mahallesi, Devgeriş Mahallesi’nin yarım kalan imarları tamamlanmış olacak. Yıl sonu itibariyle ilçemizin % 80-90 imarı tamamlanmış olacak. Temel prensibimiz imar konusunda hiç kimseyi yerinden oynatmadan, mağdur etmeden yapmaya çalışıyoruz” dedi. Bizlere duyduğunuz güven ve vermiş olduğunuz değerden dolayı mutluyuz diyen Canik Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Genç “Böyle bir organizasyonda bizleri bir araya getirerek sorunlarımızı dinleyen, istişare eden, birlikte çözüm üreten Başkanımıza şahsım ve muhtarlarım adına teşekkür ediyorum. Mahallelerimize ve ilçemize yapılan çalışmalardan, hizmetlerden memnunuz” dedi. Toplantı sırasında muhtarlardan gelen talep ve önerileri dikkatle dinleyen Başkan Sandıkçı, gelen taleplerin öncelik sırasına göre giderilmesi için ilgili birim müdürlerine talimat verdi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.