Eğitim ve yayım çalışmaları gerçekleştirildi

Eğitim ve yayım çalışmaları gerçekleştirildi
Samsun Büyükşehir Belediyesi, el broşürleri, afişler, ve yakalama tuzakları gibi materyallerler ile 'Kahverengi Kokarca Eylem Planı' çalışmalarına katıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, ekosistemi ve biyolojik çeşitliliği olumsuz yönde etkileyen kahverengi kokarcayla mücadele ediyor. Samsun, Karadeniz Bölgesi'nde önemli bir tarımsal potansiyele sahip olduğundan, bu mücadele çalışmaları büyük önem taşıyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, "gördüğün yerde yok et" sloganını içeren duyuruları içeren afişler ve bilbordlarla birlikte "Kahverengi Kokarca Eylem Planı" çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor.

buyuksehirden-kahverengi-kokarca-mucadelesine-destek-3.jpeg

17 ilçede farkındalığın artırılması amacıyla 15 bin adet el broşürü ve 2 bin 250 adet afiş bastırılarak ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapılarak eğitim ve yayım çalışmaları gerçekleştirildi. Ayrıca, tarım alanlarında kahverengi kokarcanın takip edilmesi ve izlenmesi amacıyla 250 adet feromon ve yakalama tuzağı desteği de sağlandı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nün talebi üzerine 100 adet Enstitüye, 150 adet ise İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne teslim edildi. Ayrıca, 13 fındık ilçesinde tespit edilen 130 mahallede kahverengi kokarcanın aktif döneminde izleme faaliyetleri yürütülecek. Bu şekilde kahverengi kokarcanın mücadele eşiğine ulaştığı alanlar belirlenerek, mücadelede başarı etkinliği artırılmış olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.