Doğan: İstihdamı artırmak öncelikli hedefimiz

Doğan: İstihdamı artırmak öncelikli hedefimiz
Sanayi Bölgeleri'ndeki çalışmalar hakkında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Samsun’umuzu daha ileriye taşımak için çıktığımız hizmet yolculuğumuzda üretimi ve istihdamı artırmak öncelikli hedefimiz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Tekkeköy ilçesindeki Yeni Organize Sanayi Bölgesi'ndeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Üretimin ve sanayinin bir şehrin gelişimindeki en önemli etken olduğunu vurgulayan SBB Başkanı Halit Doğan, “Samsun’umuzu daha ileriye taşımak için çıktığımız hizmet yolculuğumuzda üretimi ve istihdamı artırmak öncelikli hedefimiz” diye konuştu.

Çalışmaların yüzde 25'i tamamlandı
Çalışmalar kapsamında toplamda 8 bin 470 metre uzunluğundaki yolların, farklı genişliklerdeki (10 metre, 20 metre, 24 metre ve 50 metre) çalışmaları sürdürülüyor.

Kazı- dolgu çalışmalarına da devam eden ekipler, 4 bin 500 metre uzunluğunda kazı çalışması gerçekleştirerek kazının yüzde 55'ini tamamladılar.

Ayrıca, bin 800 metre uzunluğundaki dolgu çalışmaları da başlatılmış olup bu çalışmaların yüzde 25'i tamamlandı. Yeni organize sanayi bölgesinde yapılan çalışmalar ve yatırımlar ile birlikte şehrin sanayi ve ekonomik potansiyelinin arttırılması hedefleniyor.

“Kentimizin gelişimine katkı sunacak”
Sanayi bölgelerinin kent için taşıdığı öneme vurgu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Yeni Organize Sanayi Bölgemizdeki çalışmalar, iş dünyamıza ve şehrimize büyük katkı sağlayacak. Yapılan çalışmalarla sadece sanayicilerimize değil, aynı zamanda kentimizin gençlerine ve gelecek nesillere daha iyi bir yaşam sunmayı hedefliyoruz. Sanayi bölgeleri, ekonomik kalkınmanın yanı sıra sosyal ve kültürel açıdan da şehrimize değer katmakta. Üretimde, istihdamda şehrimizi daha ileri taşıyacak çalışmalar ile Samsun’umuzun adından daha da çok söz ettiren bir şehir haline getireceğimize inanıyorum. Her zaman özellikle üstünde durmaya dikkat ediyorum, ‘bizler önceliği iş, önceliği aş’ olan insanlarız. Hayata geçirdiğimiz hizmetlerle de bunu ortaya koymaya çalışıyoruz. Samsun’umuzun evladı çalışmak için başka bir şehre gitmek zorunda kalmasın istiyor. Bu kapsamda Yeni Organize Sanayi Bölgemizi de çok değerli buluyorum. İnşallah Samsun’umuzda hayata geçireceğimiz çalışmalarımız ile şehrimizi her alanda daha ileri taşıyacağız” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.