Cumhurbaşkanlığı seçimleri hep sancılı geçmiştir

Cumhurbaşkanlığı seçimleri hep sancılı geçmiştir
AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş partisinin Çarşamba İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi'nde konuştu..

Başkan Köktaş, "Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı seçimleri hep sancılı geçmiştir. 70'li yılların sonlarında bu ülkede 115 tur yapılmış olmasına rağmen, 2,5 yılda seçilemeyen bir Cumhurbaşkanlığı süreci yaşandı. Yine bizim hemşerimiz Ali Fuad Başgil'in Cumhurbaşkanı adayı olmak istemesine silah masaya koyularak, "ya Cumhurbaşkanlığı'ndan çekilirsin, yada bu silah seni yok eder" tehdidi ile Cumhurbaşkanı adayı olmaktan geri çektirilmiştir." dedi.


AK Parti Çarşamba İlçe Başkanlığı'nın 5. Olağan Kongresi yoğun bir katılım ile şenlik havasında yapıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından kongrenin başkanlık divanı seçimi yapıldı. Divana Samsun İl Seçim İşleri Başkanı Hakan Karaduman, İl Kadın Kolları Başkanı Nurhan Yapıcı Özel ve İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe seçildi.
Gündemin okunmasının ardından misafirlerin tanıtımı ve protokol konuşmalarına geçildi.
AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Halit Doğan ilçe teşkilatının yapmış olduğu faaliyetler hakkında bilgiler verdi.
Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ise kısa bir selamlama konuşması yaparak kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.
MKYK üyesi Ahmet Demircan ve AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, hükümetin yapmış olduğu hizmetler ve dış politika hakkındaki konuşmasını gerçekleştirdi.

YAPILANLARI UNUTMAYALIM
10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimi ile tarihinde ilk defa halk tarafından seçilen Cumhurbaşkanlığı sürecin ilk defa sancısız geçtiğini hatırlatan AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, "Sizleri 35- 40 yıl öncesine götürmek, 10 Ağustos'ta gerçekleşen tarihi başarı ve değişimin ne anlama geldiğini hatırlatmak istiyorum.
70'li yılların sonlarında bu ülkede 115 tur yapılmış olmasına rağmen, 2,5 yılda seçilemeyen bir Cumhurbaşkanlığı süreci yaşandı. Bunun arkasından Kenan Evren darbesi diye adlandırılan 12 eylül 1980 darbesi gerçekleştirildi. Yine bizim hemşerimiz Ali Fuad Başgil'in Cumhurbaşkanı adayı olmak istemesine silah masaya koyularak, "ya Cumhurbaşkanlığı'ndan çekilirsin, yada bu silah seni yok eder tehdidi" ile Cumhurbaşkanı adayı olmaktan geri çektirilmiştir. Yine ülkemizde bir anayasa kitapçığı fırlatan bir Cumhurbaşkanıyla bir gecede yüzde 40 fakirleşmek zorunda kaldı. Ülkemizin bütün birikimleri, bütün kaynakları bir gece de dövizin artmasıyla, faizlerin fırlamasıyla dış ülkelere peşkeş çekildi.
Yine bu ülkede 28 Şubat sürecini takip eden o Cumhurbaşkanının tutumuyla bu ülkede başı örtülü kızlarımız, bacılarımız üniversite kapılarında sürüm sürüm süründürüldü.
Yine bu ülkede cumhurbaşkanlığı seçim süreci bahane edilerek Batı Çalışma Grupları insanları tek tek fişledi. Bu ve bunun gibi bir çok örnekler hep ülkemizde yaşandı. Bu örnekler çok uzakta değil lütfen bunları unutmayalım. Bu süreçlerde kaybeden hep Türkiye oldu, kaybeden hep milletimiz oldu." dedi.

MİLLETİMİZ İSTİKLALİNE VE İSTİKBALİNE SAHİP ÇIKTI
Başkan Köktaş sözlerine şöyle devam etti: "Bunun için tarihinde ilk defa halk tarafından seçilen Cumhurbaşkanlığı seçimi çok önemliydi. Türkiye'nin gelişmesini, büyümesini hazmedemeyenler kirli senaryolarını ortaya koydular. Kurulan tüm tuzakların yegane sebebi AK Parti değildi, Recep Tayyip Erdoğan değildi, onların amacı Türkiye'nin büyümesinin, güçlenmesinin önüne engel koymak istiyorlardı. Bunun için 2013 Haziran ayında Gezi, 17 ve 25 aralık olaylarını ortaya koydular, fakat başaramadılar. 10 Ağustos'ta yapılan Cumhurbaşkanı seçimi ile ilk kez bu ülkede devletin başına millet geçti, ilk kez bu ülkeyi millet yönetiyor, kendi adamını, milletin adamını, milletin evladını, kendi insanını Cumhurbaşkanı olarak seçti. 10 Ağustos seçimi bir anlamda cumhurun rövanş maçıydı. 10 Ağustos, milletimizin karar vereceği bir rövanş maçı haline gelmişti. İşte o rövanş maçında irili ufaklı 11 partinin desteklemiş olduğu çatı aday karşısında, dimdik duran, davasına, istiklaline, istikbaline, geleceğine ve uzun adamına sahip çıkan aziz milletimiz yüzde 52 oy ile destek çıkarak galip gelmiştir. Ben tekrardan büyük desteklerinden ötürü Çarşambalı hemşehrilerime teşkilatım adına teşekkür ediyor, 5. olağan kongrelerimizin de hayırlara vesile olmasını diliyorum."

ÇARŞAMBA İLÇESİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ
Konuşmaların ardından yönetim kurulu faaliyet ve gelir-gider hesap raporlarının okunmasının ardından raporlar ayrı ayrı oylandı.
Yönetim kurulunun ibrası ve tanıtımın ardından AK Parti Genel Merkezi tarafından belirlenen isim Çarşamba İlçe Başkanlığı için mevcut başkan Halit Doğan'la tek liste halinde seçime gidildi.
Çarşamba İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Listesi:
Başkan: Halik Doğan, Yönetim Kurulu Üyeleri: Hasan Öneği, Şeref Çelebi, Hüseyin Dalgıç, Kerim Çakır, Ahmet Varol, İhsan Odabaş, Taner Özden, Mehmet Kır, Hatice Erdönmez, Servet Aydın, Adem Topçu, Adem Köksal, Emine Atmaca, Şenol Şen, Cihangir Özakçaylı, Hasan Özcan, Yüksel Bilgin, Ersin Sandıkçı, Mustafa Tercüman, Emriye Tekin, Yaşar Yıldız, Hasan Köse, Hüseyin Işık, Abdülkerim Çift, Hacıbey Arslan, Hüseyin Temiz, Bekir Araz, Hacer Sarıoğlu, Erkan Karaca.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.