Çölyak Kafe projesi hayata geçiyor

Çölyak Kafe projesi hayata geçiyor
çölyak hastalarının haytalarının kolaylaştırmaya yönelik hizmetler hayata geçireceklerinin vurgusunu yapan SBB Başkanı Halit Doğan, göreve gelir gelmez kentte bir ilke imza atarak ‘Çölyak Kafe’ projesini duyurdu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi insan odaklı belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir, çölyak hastaları için büyük bir ihtiyaç olan kafe projesini hayata geçiriyor. Tamamen glütensiz ürünlerden oluşacak kafe İlkadım ilçesinde eski Balık Evi’nin yerinde hizmet verecek.

lyak-kafe.jpg

Glütensiz kafenin açılmasıyla birlikte çölyak hastaları güvenle ve rahatlıkla yemek yiyebileceği bir mekana kavuşacak. Kafe, glüten hassasiyeti olanlar içinde, sağlıklı beslenmek isteyenler için de eşsiz bir kafe olarak tasarlanacak. Proje ile aynı zamanda toplum sağlığına yönelik farkındalık oluşturmak ve hassas gruplara destek olmak da amaçlıyor.

halit-dogan.jpeg

Projeyle ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çölyak hastalarının ve glütensiz yaşamı benimseyen pek çok kişinin hayatındaki önemli sorunlardan biri dışarıda olduğu zamanlarda ne yiyeceği. Bu nedenle Çölyak Kafe projemizi hayata geçiriyoruz. Bu kafeyle çölyak hastalarının hayatının kolaylaştırmayı, sosyal alanda daha fazla yer almalarını, glütensiz ürünlere daha kolay ve ekonomik ulaşmasını hedefliyoruz. Çölyak Kafe, şehrin merkezinde vatandaşımızın kolaylıkla ulaşabileceği bir nokta olan eski Balık evinin yerinde hizmet verecek. Seçim çalışmalarımızda da birçok yerde üzerinde durduğumuz bir konuydu çölyak hastalarımız. Göreve gelir gelmez de tebrik etmek için çiçek gönderilmesinden ziyade çölyak hastalarımız için Kızılay üzerinden oluşturduğumuz hesaba bağışta bulunulmasıydı. Bir yandan da bir farkındalık oluşturduğumuza inanıyorum. Biz insanı merkeze alan bir anlayışla insanımız için çalışıyoruz. Bir kişinin bile hayatına dokunabilecek hizmetler oluşturabilirsek ne mutlu bize. Büyükşehir Belediyesi olarak birçok sorumluluğumuz var bu bilinçle hareket ediyoruz. İnşallah ‘Çölyak Kafemiz’ hem örnek bir proje olacak hem de hemşehrilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak, yaşamlarına dokunacak” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.