Çevre konusunda hassas davranıyoruz

Çevre konusunda hassas davranıyoruz
İlkadım Belediyesi geleceğe temiz bir miras bırakmak adına çevre ve sıfır atık konusunda çalışmalarını sürdürüyor. İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, "Çevre konusunda son derece hassas davranıyoruz." dedi.

İlkadım Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, sıfır atık konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Belediyeye ait mobil atık getirme merkezi, atık pil ve yağ toplama kutusu ve atık ilaç kutusuna vatandaşlar tarafından bırakılan atıklar, 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde toplanarak depolanıyor.

lkadim-belediyesi-haber-09-07-2024-2.jpeg

Ayrıştırılan atıklar ise Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından lisanslandırılan geri kazanım ve bertaraf tesislerine gönderiliyor. Son olarak İlkadım Belediyesi atık pil kutularında biriken 595 kilogram atık pil, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği’ne (TAP) gönderildi.

lkadim-belediyesi-haber-09-07-2024-3.jpeg

İlkadım Belediyesi olarak sıfır atık ve çevre konularına duyarlılık gösterdiklerini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan sıfır atık hareketi kapsamında bizler de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız tarafından bırakılan atıkları depoluyor, Çevre, Şehircilik ve İlkim Değişikliği Bakanlığımızca lisanslandırılan firmalara gönderimini sağlıyoruz. Ülkemizin gelecek vizyonu içerisinde önemli bir yere sahip olan çevre konusunda son derece hassas davranıyoruz. Gelecek nesillerimize temiz bir dünya bırakmak için sorumluluklarımız var. Bunların içerisinde de atıkların toplanması, ayrıştırılması ve sonrasında ise bertaraf edilmesi ve geri dönüştürülmesi önemli işlerimizden birisidir. Bu noktada bizler de vatandaşlarımızdan isteğimiz, pillerini, atık yağlarını, elektronik ürünlerini ayrıştırma kutularına bırakmalarıdır. Bu sayede temiz bir çevreye, temiz bir geleceğe daha güvenli bir şekilde ulaşabiliriz” dedi.

Kaynak:AA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum