Çevre Haftası 81 ilde kutlanacak

Çevre Haftası  81 ilde kutlanacak
AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Türkiye Çevre Haftası'nın "Hepimizin Bir Dünyası Var" temasıyla 81 ilde kutlanacağını bildirdi.

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Türkiye Çevre Haftası" ve "5 Haziran Dünya Çevre Günü" dolayısıyla yayımladığı mesajda, tabiata emanet nazarıyla bakan, doğanın tüm değerlerini korumayı görev bilen bir medeniyetin temsilcileri olduklarını ifade etti. Bugün ve gelecek için havası, suyu, toprağı temiz bir dünya ideali ile yeni yüzyılın yeni sorunları ve ihtiyaçlarını yenilikçi yöntemlerle çözüme kavuşturacak politikalar üzerinde çalıştıklarını belirten Karaaslan, son yıllarda dünyanın karşı karşıya kaldığı iklim değişikliği ve salgın gibi sorunların, havayı, suyu, toprağı temiz tutmanın, tabiatla uyum içerisinde yaşamanın önemini tüm insanlığa gösterdiğine dikkati çekti.

4564564563.jpg

"Titizlikle çalışmayı sürdürüyoruz"
İklim değişikliğinden en fazla etkilenen Akdeniz kuşağında yer alan Türkiye'yi bu sürece hazırlamak, mücadele ve uyum stratejilerini belirleyerek eylem planlarını bu doğrultuda oluşturmak için Türkiye olarak büyük bir sorumlulukla hareket ettiklerini anlatan Karaaslan, "Yüksek sıcaklık değerleri, aşırı hava olayları, kuraklık, biyoçeşitliliğin ve ekosistemin zarar görmesi gibi ağır sonuçlara neden olan iklim değişikliğinin etkilerini en aza indirebilmek için ve ortak evimiz dünyayı tehditlerden korumak için titizlikle çalışmayı sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.

thumbs-b-c-e980fb4e80f2227a12cf81f50023296a-1.jpg

Türkiye'nin son 22 yılına eser ve hizmetleriyle, vizyonuyla ve büyük hedefleriyle damgasını vuran bir iktidar olarak her alanda olduğu gibi çevre alanında da asırlık yatırımları hayata geçirdiklerine işaret eden Karaaslan, "sözde çevrecilere rağmen gerçek çevreciliğin nasıl olacağını" projeleriyle gösterdiklerini belirtti. Yaptıkları çalışmalarla yenilenebilir enerjide Türkiye'yi dünyada ilk 11'e, Avrupa'da ise ilk 5'e taşıdıklarını vurgulayan Karaaslan, şu ifadelere yer verdi: "2022 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan genelgeyle 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nün içinde bulunduğu hafta 'Türkiye Çevre Haftası' olarak ilan edilmiştir. Bu yıl Türkiye Çevre Haftası 'Hepimizin Bir Dünyası Var' temasıyla 81 ilimizde kutlanacak ve dünyamızın geleceği için toplumsal farkındalığı artıracak çalışmalar gerçekleştirilecektir.

Kaynak:AA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.