CANİK BELEDİYESİNE SIFIR ATIK BELGESİ

CANİK BELEDİYESİNE SIFIR ATIK BELGESİ
“Sıfır Atık Projesi” kapsamında tüm sorumluluklarını yerine getiren Canik Belediyesi’ne, yaptığı çalışmalar neticesinde Sıfır Atık Belgesi verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Türkiye genelinde başlattığı ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında çöplerin ayrıştırılarak milli ekonomiye kazandırılması ve atık çöplerin oluşmaması adına ilçe genelinde yaptığı çalışmalar neticesinde Canik Belediyesi’ne Sıfır Atık Belgesi verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ülke genelinde yürütülen ‘Sıfır Atık Projesi’ne tam destek veren Canik Belediyesi bu doğrultuda çalışmalarını sürdürüyor.

cnk-2273.jpg

TEMİZ, DÜZENLİ VE YAŞANABİLİR BİR CANİK
“Sıfır Atık Projesi” doğrultusunda gelecek nesillere daha yaşanabilir, temiz ve düzenli bir Canik bırakmak için bu projeyi önemsediklerini belirten Başkan Sandıkçı, “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana sıfır atık projesi kapsamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızı bilinçlendirme eğitimleriyle işe başladık. Çalışmalarımız, bölgemize atık kumbarası yerleştirilmesi, kutu yardımı, depolama alanlarının oluşturulmasıyla birlikte toplanan atıkların lisanslı firmalara teslim edilmesiyle devam etti. İlçemizde bulunan tüm kumbaraların, geri dönüşüm sepetlerinin ve geçici depolama alanlarının koordinatlarının sisteme girişi yapılıp ECBS sistemi üzerinden uydudan kayıt altına alarak düzenli ve programlı bir çalışma yürüttük. Yapılan bu çalışmalarla sonucunda 1.176 ton kâğıt geri dönüştürülüp 19.986 ağaç kurtarıldı. 867 ton plastik geri dönüşümü sağlanıp 14.125 Litre petrolden tasarruf edildi. 315 ton cam geri dönüştürülüp 377 ton hammadde tasarruf sağlandı. 280 ton metal geri dönüştürülüp 365 ton hammadde tasarruf sağlandı. Programlı ve düzenli bir çalışma sonucunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mız tarafından “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandık” dedi. 

cnk-2290.jpg

"KATKISI OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Sıfır Atık konusunda ilçemiz önemli bir başarı ortaya koymuştur diyen Başkan Sandıkçı, “Bundan sonra da daha yaşanabilir bir Canik için aynı duyarlılıkla proje kapsamında çalışmalarımız devam edecek. Böyle bir projeye öncülük ettikleri için başta Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendiye, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mıza, bu projeye katkı sağlayan tüm çalışanlarımıza, kurumlarımıza, vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

sifir-atik-belge.jpg

Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.