Burçlu öğrenciler yaşlıların sesi oldu

Burçlu öğrenciler yaşlıların sesi oldu
Adana Özel Burç Vural Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencileri huzurevi sakinleri anket yaparak, onların sosyal yaşamlarını araştırdı.

Özel Burç Vural Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan sosyal projeler, öğrencilerin toplumsal olayları daha yakından öğrenmelerini sağlıyor. Burç Vural Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencilerinden Halil İbrahim Deniz ile Harun Soncu, Seyhan Huzurevi'ni ziyaret ederek, burada yaşayan huzurevi sakinlerinin günlük yaşantılarını araştırdı. Huzurevi sakinleri ile anket yapan öğrenciler, yaşlıların sorunlarını, özlemlerini ve nasihatlerini dinledi. Öğrenciler ayrıca huzurevi sakinlerine "Huzurevinde mi yoksa, ailenizle birlikte evde mi yaşamak istersiniz?" sorusunu yöneltti. Birçoğunun "Ailemiz ile birlikte yaşamak isterdik" cevabını vermesi öğrencileri duygulandırdı.

Proje Danışmanı Orhan Gedik öğrencilerin huzurevinde yapmış olduğu bu araştırmadan dolayı büyük memnuniyet yaşadığını dile getirdi. Okul derslerinin yanı sıra öğrencilerinin yaşayarak ve araştırarak öğrenmelerinin çok daha faydalı olduğunu söyleyen Orhan Gedik, "Öğrencilerimizin huzurevinde yapmış olduğu bu çalışma biz öğretmenleri bile çok etkiledi. Kurum olarak biz öğrencilerimizi çevrelerine duyarlı ve faydalı birer birey olarak yetiştiriyoruz." diye konuştu. CİHAN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.