BİR DÖNEMİN SONUNA YAKLAŞIYORUZ

BİR DÖNEMİN SONUNA YAKLAŞIYORUZ
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Haluk Koç, 12 yıllık AKP iktidarının 40 yıllık haramı helal diye yutturmaya çalıştığını vurgulayarak...

“Dünyanın bütün dillerinde hırsıza hırsız denir. Almanya'da da Pakistan'da da, Uganda'da da hırsız hırsızdır” diye konuştu.
Ankara denetmenliği çerçevesinde Ankara'nın Çamlıdere ve Kızılcahamam ilçelerine giden Koç, hiçbir insanın yolsuzluk ve rüşvet başta olma üzere bugün Türkiye'de ortaya çıkan rezillikleri sindiremeyeceğini ifade etti. Çamlıdere CHP ilçe merkezinde bir konuşma yapan Koç, CHP iktidarında sosyal yardımların tek kalemde toplanıp artırılarak devam edeceğinin güvencesini verdi ve şunları söyledi:
70 YIL ÖNCE DERSİM, 700 YIL ÖNCE AMERİKA: Bakın köyler dahil geziyoruz. Köylü, çiftçi kiminle konuşsak, 'İyi değiliz Hocam' diyorlar. Ama iyi olmak zorundayız. Biliyorum ülke olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz. Milletin gerçek hiçbir derdi konuşulmuyor. Emeklinin yüzde üç zammı da çiftçinin borçları da gündemde değil. Yok efendim 70 yıl önce Dersim'de neler olmuş; yok efendim 700 yıl önce Amerika'yı kim keşfetmiş? Yeter ki milletin sorunları konuşulmasın…
BİR DÖNEMİN SONUNA YAKLAŞIYORUZ: Bakın Çamlıdere'de ilan ediyorum. Bu dönem de ilelebet gitmeyecek. Ben toplumsal nabzı tutarak diyorum ki, 'Bir dönemin sonuna hızla yaklaşıyoruz'. Baskıyla korkuyla, sindirmeyle, tehdit ederek milli iradeyi yolsuzluğa daha fazla kalkan yapamayacaklar.
MEDYA PAPAĞANLARI HER AKŞAM VIR VIR VIR: Kendi medya düzenlerini yarattılar, medya organlarını ele geçirdiler. Nereye baksan hep kendilerinin adamları, hep yalakalar, hep papağanlar vır vır vır… Biz bu çarkı kırmak için çok çaba harcıyoruz. Vatandaşa değen, onun ayağına giden bir strateji ile politika üreteceğiz, seçime hazırlanacağız.
EMEKLİ NE ALACAĞINI ÖNCEDEN BİLECEK: Bugün emekli açlık sınırında, çiftçi-köylü yoksulluk sınırında. Emekliye yüzde üç zam öngörülüyor. Biz CHP iktidarında emekliye yüzdelerle değil insanca yaşayacağı bir miktarı bildirgemizde önceden ilan edeceğiz. Emekli ne alacağını bilecek. Bunun bütçe kalemindeki karşılığını da koyacağız.
SOSYAL YARDIMLAR TEK KALEMDE TOPLANIP ARTARAK SÜRECEK: Sosyal yardımları vatandaşlar arasında hiçbir ayırım yapmadan sürdüreceğiz. Ayrıca yardımları tek kalemde toplayıp arttıracağız. Şimdi biliyorum bu papağanlar hemen 'kaynağı nereden bulacaksınız?' diye soracaklar. Ayakkabı kutularını kapatsak bile yeterli kaynağı elde etmiş oluruz.
YASAĞIN AMACI, VATANDAŞ HIRSIZLIĞI ÖĞRENMESİN: Günlerdir AKP'li dört eski bakan hakkındaki soruşturma komisyonunda yaşananları takip ediyorsunuzdur. Son marifetleri Meclis çalışmalarına yasak koymak oldu. Meclis'te konuşulanların yayınlanmasını yasak altına aldılar. Millet öğrenmesin diyorlar. İşte bu olmaz sevgili vatandaşlarım, insanlığa da, imana da sığmaz.
RÜŞVETİ 'HEDİYE' YAPTILAR: Biliyorsunuz, 'Bakara-Makara' diyerek bir Cuma günü Kuran'ın ayetleriyle dalga geçen bir eski bakanları var bunların. Komisyona geldi. 60 sorunun hiçbirine yanıt veremedi. Ne dedi, 'Efendim hediye geleneğimizde var.' 'Hediye çikolata geldi'… Kimse senin çikolatanı demiyor ki, çikolata kutularında gelen milyonları diyoruz biz. Bunun literatürdeki adı da 'hediye' değil, 'rüşvet'tir.
HARAMI-HELALİ AYIRT EDECEĞİZ: Akıl alacak gibi değil. Artık neredeyse 40 yıllık haramı bize helal diye yutturmaya çalışıyorlar. Ama biliyoruz ki, hiçbir insan bu rezilliği sindiremez. Bizim işimiz tüm engellere rağmen bunları vatandaşa doğru şekilde anlatmaktır. Biz uğraşacağız hem de sonuna kadar. Haramı helali ayırt eden herkesin bunların farkında olması için çalışacağız. Mahkemeye veriyorlarsa versinler, tam dokuz kere verdiler de ne oldu.
HIRSIZ TÜM DİLLERDE HIRSIZDIR: Bizim bir siyasi dilimiz, bir üslubumuz var. Kimseye hakaret etmeyeceğiz, küfür kullanmayacağız. Sadece derdimizi anlatacağız vatandaşa. Ben çok yer gezdim, çok ülke gördüm. Dünyanın tüm dillerinde hırsıza 'hırsız' denir. Almanya'da da, Pakistan'da da, Uganda'da da hırsız hırsızdır. Nokta, bitti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.